Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tamil és magyar nyelv. Mik a...

Tamil és magyar nyelv. Mik a hasonlóságok?

Figyelt kérdés

ápr. 3. 20:27
1 2 3
 1/25 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Semmi. Az egyik dravida, a másik finnugor.
ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben van pl. /m, n, p, k/ hang. Bár ez kb. minden más nyelvről is elmondható.
ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Erősen szintetikus nyelv, ragozó (agglutináló), többnyire utóragokkal. és egy szó igen sok és sokféle ragot halmozhat. Ez tipológiai szempontból ad egy bizonyos hasonlatosságot.


[link]

ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő ragozó nyelv.
ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 UlfOrmson ***** válasza:
Mindkét nyelvet a Homo sapiens sapiens faj beszéli
ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
#5 A számból vetted ki a betűleves tésztáit.
ápr. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Tamil is a consistently head-final language. The verb comes at the end of the clause, with a typical word order of subject–object–verb (SOV).


Általában ez a vonás nem jár egyedül, rányomja a bélyegét a birtokos szerkezet szóredjére is, és több más lenyomata is van a nyelvben.


Ez igy együtt az amúgy is utóragokat használó, ragokat halmozni képes jelleggel bizony valóban adhat egy markáns tipológiai vonást amit a magyar anyanyelvű nyelvtanuló szubjektíven ismerős élménynek élhet meg.

ápr. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Meton ***** válasza:
30%
A magyar alapvetően egy ősnyelv, vagy közvetlenül abból származik. Ilyen ősnyelv a sumér vagy az etruszk. Tulajdonképpen az összes nyelv, ami nem európai eredetű, ősnyelv, de származás szinten nincs közük egymáshoz. Az európai nyelvekben a római nyelv a közös, ezért hasonlítanak sok dologban. A tamil és a magyar nyelv nem rendelkeznek római eredettel, ez közös bennük.
ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Bár technikailag a latin nem minden európi nyelvnek az őse, de az igaz, hogy amikor az ember a proto-indoeurópai nyelv rekonstruált alakjaival foglalkozik, akkor valószínűleg elsőként a latinhoz tudja jól viszonyítani. Valójában valószinűleg a szaszkrit vagy a litván hasonlóság is megvan ekkora, de ezek ugye kevésbé ismeretesek az európai közönsg számára. Így az kétségtelen, hogy a latin nyelvismeret hasznos.


https://www.youtube.com/watch?v=pEcABb8MnxI


erről valóban az európai közönségnek bevillan a latin equus és az ovis.


Játékosabb fajta protoindoeurópai ,,nyelvkönyv'', modernkedős, revivalisztikus feldolgozásban:


A prctical guidebook for modern Indo-European explorers. © 2021 by Fernando López-Menchero Díez.


A könyv szerintem valószínűleg jelentős kompromisszumokat tesz, illetve bizonyos eldöntendő vagy vitatott kérdéseket gyorsdöntéssel rövidrezár, de az érdeklődés felkeltésére szerintem jó lehet.

ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Meton ***** válasza:

Nekem nincsenek ilyen mély ismereteim, de sokat gondolkoztam azon, hogy a magyar nyelv miben hasonlít más nyelvekhez. Eleve nem hiszek abban, hogy a nyelveknek közös származásuk lehet. Szerintem a nyelvek a szomszédos népekkel keveredve alakultak ki. Ezért van a magyarban rengeteg szlovák, német, orosz és török szó, meg néhány finn is.

A problémám a latin nyelvvel az, hogy nem tudom, hogy keletkezett, mennyire terjedt el és miért halt ki? Az etruszkok voltak a rómaiak ősei, már amennyire én tudom, de nem latinul beszéltek. A németben vagy az angolban talán érezhető valamennyi latin hatás, de nem túl sok, szerintem az kizárt, hogy alig ezer év alatt a latinból ennyire különböző nyelvek alakulhattak ki.

Ugyanezen logika alapján a tamilok messze élnek, ezért a hasonlóság is minimális.

Viszont létezik egy Bábel tornyáról szóló legenda, ami azt mondja, hogy előtte mindenki egy nyelven beszélt. Ez persze csak legenda, viszont az első emberek Európába, és persze mindenhova Indiából érkeztek. Ez viszont már genetikailag alátámasztható tény. Egyben valószínűsíti, hogy minden emberi nyelvnek azonos őse volt. Jó, az afrikai nyelvek régebbiek, mivel még India előtt keletkeztek.

ápr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!