Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tamil és magyar nyelv. Mik a...

Tamil és magyar nyelv. Mik a hasonlóságok?

Figyelt kérdés

ápr. 3. 20:27
1 2 3
 21/25 Meton ***** válasza:

18-as, komolyan lenyűgözöl a tudásoddal, ezzel szemben én csak általánosítani tudok. Én úgy gondolom, hogy az ókorban a latin csak közvetító nyelv volt, szerintem még a rómaiak se ezt használták. Csak tippelek, de sem az olaszok, sem a románok nem használják, pedig ők a rómaiak közvetlen leszármazottai. Ugyanilyen közvetítő nyelvek lettek az angol, német, arab nyelvek is, ezért nem használnak ragokat.

Na most van még egy közvetítő nyelv, a szuahéli. Szerintem pont a közvetítő nyelv jellege miatt van kevés ragozás benne.

A busmant elég egyszer hallani, 100-nál több hangot ismernek, ez sokszorosa annak, amit mi használunk, szóval ez azért rögtön kihallatszik. De vad és elszigetelt népnek nem nevezném, csak megőrizték az eredeti nyelvet. Magyarországon is rengeteg kisebb nép nyelve eltűnt, ők a magyar nyelvet örökölték.

Bár szerintem azon is érdemes lenne elgondolkozni, hogy a magyar nyelv mióta létezik, vagy hogy honnan származik? Anonimus szerint Attila, vagyis a hunok leszármazottai vagyunk. A hunok egész biztos, hogy nagyon sok nyelvet beszéltek, hiszen Európa és Ázsia legtöbb népével valamilyen kapcsolatban álltak. Azon túl a Kárpát-medence is rengeteg népnek adott otthont, szóval a magyar nyelvben szinte minden nép benne van valamilyen formában. Kezdve az etruszkok nyelvével, akik talán a legrégebbi népek voltak ezen a helyen.

ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Meton ***** válasza:
Kicsit utána olvastam a tamil nyelvnek. Sok köze nincs a magyarhoz. Viszont mindkettő nagyon régi nyelv, és a tamil nyelvben is fonetikus írás van, mint a magyarban.
ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Igen, valószinűleg létezik valamiféle spontán pidginizáció/kreolizáció, és talán ez is okozza azt, ahogy írod is, hogy egyes nagynyelvek nyelvtana analitikusabbá, kevésbé ragozóssá válik, talán az angol, spanyol, esetleg a kínai.


Etruszkról sajnos kevés nyom maradt. Jobb hiján olyannak képezelem el, mint a baszkot, a talán egyetlen nyomáta népvándorlás előtti európai múltnak - de ezt természetesen csak teljesen források hiján képzelem így, sajnos az utolsó ismerője, egy római császár jegyzetei elevesztek, több meg nem nagyon maradt.


Vadnépekre szerintem szükség van, a jelen kor bajainak, problémának szinte mindegyike a vadnépek szomorú megfogyatkozásából, pusztulásából fakad. A kis és érdekes sajátos egyedi nyelvek pusztulása, kihalása, a mezőgazdaság előtti korok értékes hiedelemvilágának, természetrajzi tudásának eltűnése olyan veszteség, amiből nem is biztos hogy fel fog tudni valaha állni az emberiség. A vadbépek ősi demokráciája, őskommunizmusa csak egy szelete annak, ami miatt értékesnek tekinthetőek, ott van még mellette az általuk valaha képviselt óriási kulturális sokféleség is. Ennek az eltűnése, visszaszorulása állhat a történelmi korok éhinségei, háborúi, tömegőrületei mögött. De ma is szükség lehetne arra az ökológiai tudásra, amit a vadak valaha hordozni tudtak, és a vadak eltűnése egyben attól a mintázattól is megfoszt minket, hogy hogyan tudunk a XXI. század kihívásai közepette demokráciát, szegénységmentes, valódi kommunista társadalmakat felépíteni.

ápr. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Meton ***** válasza:

Szerintem definiálni kellene a vad népek fogalmát, mert nem mindegy, hogy a barátságtalan, harcias népekre gondolunk, vagy csak azokról, akik civilizálatlan módon élnek. Mondjuk a busmanok a városokban élnek, mint ahogy az indiánok is, de a dokumentum filmeken inkább azt látjuk, hogy rezervátumokban laknak. Nyilván azok, akik beköltöznek a városokba, megtanulják az ország nyelvét is és azt használják. Persze olyan problémák vannak, hogy nincs szavuk a munkára mondjuk, ezért nem is értik, mi lehet az.

A tamilról azt olvastam, hogy könnyű megérteni. Ez izgalmasan hangzik, csak azt nem írják, hogy milyen nyelven. Az egyiptomi hieroglifákról is azt mondják, hogy az is el tudja olvasni, aki nem tud írni, vagyis ezt nem kell tanulni. Persze ismerni kellene hozzá az egyiptomi nyelvet, amit senki sem ismer már.

Olvastam egy könyvet, amiben minden népet a magyaroktól eredeztetnek. Herkules, Noé és még sok érdekes név mind magyar szavak, amik jelentéssel is bírnak magyarul. Állítólag Etiópia is magyar királyság volt valamikor. Ezek persze szerintem kissé erőltetett dolgok, de a sumér nyelvet is kapcsolatba hozták a magyarral. Én próbáltam elolvasni és lehet, hogy van valamennyi hasonlóság, de határozottan más, mint a magyar. A sumér is olyan nyelv, amit senki sem ismer, de állítólag csak azért, mert magyarul tudó nyelvészek nem próbálkoztak.

ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
#11 Ezzel mit akartál kifejezni?
ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!