Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » És TE tudsz helyesen írni?

És TE tudsz helyesen írni?

Figyelt kérdés

Vajon miért van, hogy az emberek nagy része olyan súlyos helyesírási hibákat vét válaszírás közben, hogy néha inkább kilépek az aktuális oldalról, mintsem folytassam az olvasgatást?

Normális ez?

Nem szégyellik magukat az illetők?

Vagy ez valami virtus?

Engem bosszant!


2010. dec. 12. 19:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Engem is.
2010. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
29%
Az internet nem stílusvizsga.
2010. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy interneten meg ilyen fórumokon nem igazán érdekli őket. Sokan még az í betűig is lusták elnyúlni, meg ó meg ilyenek. Inkább leírja röviddel (nem azokra gondolok, akik külföldi billentyűzeten írnak, de amúgy azt is meg lehet oldani egy kis informatikai ismerettel). Vagy egyszerűen csak olyan buták voltak nyelvtanból, hogy nem is érdekli őket. De tényleg nagyon idegesítő sokszor.
2010. dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
én mútkor elsö letem egy hejjesirási verssenyen
2010. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Engem is zavar, szoktam is szólni, ha valaki nem használ vesszőt, vagy minden második szót rosszul ír, de olyankor meg fel vannak háborodva.

Nem szégyellik magukat, mert nem tudják, hogy ez szégyen és igénytelen dolog. Azzal védekeznek, hogy ez nem fontos, hogy siettek. De hát mivel könnyebb rosszul leírni egy szót?

2010. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15%
Kezdjük talán ott, kedves válaszolók, hogy maga az Internet is nagybetűvel írandó.
2010. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerűen aki számítógép mellett nő fel, az nem is tud helyesen írni. A párom 2 éves kora óta számítógépezik (komolyan, csak akkor még apuci ölében :)), és képtelen 2 mondatot hibák nélkül leírni. Mostanában már mellette ülök - főleg ha hivatalos levelet ír - és szólok rögtön ha elír valamit. Szörnyen idegesíti, de néha már magától rájön ha valami nem stimmel (pl. szeredtem volna, és aluttam... ezeket már magától javítja, de belegondolni is szörnyű, honnan szedte hogy így kell leírni őket). 20/L
2010. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Köszönjük a lepontozást.
2010. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%
Nagyjából elég helyesen írok, ha akarok, de ez nem jelenti azt, hogy minden fórumon, cseten, stb. görcsösen ragaszkodnék a szabályokhoz. Anno a nyelvtankönyvben is szóvá tettem, amikor helyesírási hibát találtam, de mikor még a nyelvtantanár is rosszul tudja, akkor mit vártok? Manapság arrogáns dolognak tartom azt, ha valaki ilyen "igényességre" hivatkozva kötözködik a másik helyesírásán. Gondolom, hogy az ilyen emberek élőben az ember kiejtésébe is belekötnek.
2010. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki hibát vét, az nem tud róla. Hogyan szégyellhetné magát?
2010. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!