Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azoknak, akik szeretik, és...

Azoknak, akik szeretik, és akik nem szeretik a németet, egy kis fejtörő. Várom a válaszaitokat, és a végén természetesen megírom, jól válaszoltatok-e. "Der Film muss interessant gewesen sein. " Mit jelent ez magyar fordításban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Érdekesnek kell lennie a filmnek
2010. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes legyen a film
2010. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára érdekes volt a film.
2010. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt jelenti, hogy "A film biztos érdekes volt.". Mint angolban, hogy "The movie must have been interesting.".
2010. dec. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy/A filmnek érdekesnek kell lennie.
2010. dec. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Eredményhirdetés-:)

Két megoldás volt jó: "Bizonyára érdekes volt a film." és "A film biztosan érdekes volt."

GRATULÁLOK!

Egy kis magyarázat:

A módbeli segédigék főnévi igenévvel, infinitívvel állnak. Ez lehet kétféle, jelen idejű (szótári alak) és infinitív perfekt.

A módbeli segédigéknek is két alapjelentése van: objektív (ami a "müssen"-nél "kell"), és szubjektív, ami a "müssen"-nél "úgy látszik".)

Ha objektív jelentésükben használjuk múlt időben, akkor a módbeli segédigét tesszük múlt időbe: Er musste um acht Uhr zu Hause sein. (Nyolckor otthon kellett lennie.)

Ha szubjektív jelentésükben használjuk, akkor az infinitívet tesszük múlt időbe, a módbeli segédige marad jelenben.

Er muss um acht Uhr zu Hause gewesen sein. (Úgy látszik, vagy bizonyára otthon volt nyolckor.)

Perfekt: ist zu Hause gewesen, Infinitiv Perfekt: zu Hause gewesen sein (ist-ből sein, és kész az infinitiv perfekt: gewesen sein)

Jó éjszakát: S.G.

2010. dec. 27. 02:45
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen a fejtörőt, jöhetnek még:) Már rég tanultam a németet, de olyan logikus a nyelvtana, hogy azt megjegyeztem, csak a szókincsem apadt le:)
2010. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az a szégyen hogy a legtöbb észlénynek nem esett le hogy ez nem jelen idő -.-


Szép.. -.-

2010. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm tanárnő a fejtörőt, tetszett, bár beugrottam neki. Egy kissé elhanyagolódott, mert most angolból készülök nyelvvizsgára.
2010. dec. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ez tetszik, hasznos és mostantól tudom használni nap mint nap, ha valamire reagálok :)
2010. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!