Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németesek! Mi igaz abból,...

Németesek! Mi igaz abból, hogy Németországban és Ausztriában más németet beszélnek?

Figyelt kérdés

Régebben jártam Németországban, de akkor még nem igazán tudtam németül, és minden összefolyt, így nem tudtam megítélni van-e különbség. Most ismét oda utaznék, és szeretném tudni, hogy igaz-e amit sokan mondanak, hogy más a Németországi német?


Ausztriában nagyon sokszor megfordulok, itt annyit tapasztaltam, hogy a falusi öregek és a bécsi fiatalok szóhasználata között azért van eltérés, de talán ez természetes. :P


Német fórumokon igazából nem tapasztaltam égbekiáltó különbségeket, ezért nem is értem, miért mondják, hogy annyira más...


2011. jan. 9. 11:46
1 2
 11/12 anonim válasza:
a hivatalos nyelvben elhanyagolható eltérésen vannak, a tájszólás egy másik világ. Aki nem beszéli vagy nem akarja az irodalmi németet (hochdeutsch) beszélni, azzal nehezebb dolgod lesz.
2018. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
most olvasom, hogy Münchenbe mégy, a bajor egy külön világ.
2018. ápr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!