Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak jó anime sorozatokat,...

Vannak jó anime sorozatokat, amiknek van mondanivalója, és nem divatos agyatlanság? Japánt kellene gyakorolnom vele.

Figyelt kérdés

Színvonalasabbra gondolok, ami nem csak a tizenéveseknek szól. Például, mint a Candy Candy, ez szomorú, szeretnivaló történet, ahol a felnőttek világát is gyönyörűen bemutatják, ahogy a való életben, úgy itt is megsérülnek mentálisan, testileg, és a halál is olyan mardosóan fájdalmas, mint igazából. Engem a "Nyomorultak"-ra emlékeztetett.

Szóval nincsenek benne gáz, valószerűtlen torzítások.

Ilyenek vannak még? Segítsetek! :S Nem vagyok jártas benne...


2011. jan. 30. 22:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A "Monster" elég jó, bár én (még) csak pár részt láttam belőle.
2011. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. jan. 30. 22:37
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

NANA... tizenéveseknek is szól, de én "felnőtt fejjel" már teljesen mást látok benne, mint pl a 14 éves unokahúgom... neki "csajszis sorozat", nekem viszont inkább azt mutatja meg, mennyit lehet szenvedni az életben egy-egy döntés, vagy párkapcsolat miatt... és ahogy nézed, lassan az is körvonalazódik, hogy mennyit ÉRDEMES szenvedni ezekért... mert a kettő nem ugyanaz :)

Ugyanakkor nagyon szerethető karakterek vannak benne, plusz sok-sok zene, ami zenészként nekem a mániám :)

GitS-SAC (Ghost in the Shell - Stand Alone Complex) szintén nagyon jó sorozat, jövőben játszódik, boncolgatja a gép kontra ember kérdést rengeteg szempontból...

Ha röhögni akarsz, akkor Nodame Cantabile, imádtam minden másodpercét :)

Death Note - zseniális, logikát is fejleszt rendesen, ha figyelsz és próbálsz fejben előreszaladni az eseményekben :)

Honey and Clover - nevetős-sírós-gondolkozós, művészetis egyetemisták a szereplők, az ő életüket mutatja be a sorozat

Kiss Kiss Paradise - nekem sokan ajánlották, most készülök rá, még nem láttam, de azok alapján, amiket hallottam róla, merem ajánlani :)


Huhh.. elsőre ennyi, ha eszembe jut még valami, jelentkezem :)

Ja és ha segítettem, a zöld kezet megköszönöm ;)


Tessa

2011. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Hakuouki pl. az edo korról szól és szerintem van annyi mondanivalója, mint bármely könyvnek (plusz japán kultúra és történelem is van benne)


De szerintem az animek elég nagy részének van mondanivalója, ha elgondolkozol rajtuk és ugyanúgy egyiknek sincs, ha nem gondolkodsz el rajta, de ez csak a személyes véleményem.

2011. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm nektek is! :)
2011. jan. 30. 23:40
 6/24 anonim ***** válasza:
Igen,a Nana az tényleg jó,érdemes belenézni :).Bár úgy gondolom a közepétől már kicsit vontatott,de ízlések és pofonok.
2011. jan. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Death Note - az tényleg igényes, nem amolyan gagyi anime.


Sailor Moon - ki fogsz nevetni, de ha lány vagy, vállald be. Az első 20 rész már-már gyerekes, de utána annyira fantasztikus lesz az egész történet, hogy nem fogod tudni otthagyni. Hiába szóraokozik ma mindenki azon, hogy egykor a "szélámún-t" nézte, én 18 évesen néztem újra, és fejet hajtok előtte. Nem véletlen, hogy az animék királynőjének nevezik, az Japánban klasszikus :)

2011. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Hell Girl.

Én szeretem, mert kemény sztorik vannak benne, valamint elgondolkodtató is.

2011. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Elfen Lied, a legjobb :)Szomorú, tartalmas, és van benne pár általános igazság.
2011. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát én már nem vagyok anime fan, de az Air- Kanon(2006) - Clannad hármast ma is szeretem. A készítő ugyanaz, tehát vannak hasonlóságok a 3 sztoriban. Az Air nyáron, a Kanon télen, a Clannad tavasszal játszódik, nagyon hangulatosak. :) Az animáció, grafika gyönyörű.
2011. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!