Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol után tényleg nehezebb...

Az angol után tényleg nehezebb a német?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 16:38
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy ez egy rég feltett kérdés mégis hozzászólok. Én most tanulom a németet. Angolt egész pici koromtól tanultam úgymond, akkor még a Cartoon Network angolul volt, hihetetlen előnyöm származott belőle, hogy néztem a rajzfilmeket. Utána, amikor az megszűnt, áttértem a német nyelvű rajzfilmekre, sajnos miután a tányéros beltérink elromlott, nem vettünk másikat, így azt a kevéske német tudást is elfelejtettem. Elkezdtem angolul tanulni, játszi könnyedséggel tanultam, szinte nem is tanulásnak fogtam fel, még a mai napig ugyanúgy imádom az angolt. Középsuliban elkezdtem a németet... hát... ennek 7. éve. Gondolhatod milyen német nyelvtudásom van, pedig 7 év alatt nagyon sokat tanulhattam volna. Egyrészt én az angolon túl nem szeretek más nyelvet, talán az olaszt szeretném még megtanulni, mert az vonz. A németet pedig nem szeretem, de mivel tanultam a szüleim nagyon akarják, hogy mire meglesz a mesterszakom, ami még 2.5 év, addigra legyen meg a német nyelvvizsgám is. Angolhoz nagyon nagy tehetségem van, lehet beképzelt kinyilatkoztatás, de én is érzem, hogy ahhoz érzékem van. A némethez is, de már a kitartás hiányzik, illetve mindent az angol logikusságával próbálnám megtanulni, ami a németnél nem megy. Nekem az egy magolós nyelv. Nem is szeretem, de hát az élet nem kívánságkosár :S Szóval igen, számomra nagyon nehéz angol után a német. Akárki akármit mond, így van ez és sokakat hallom, hogy ugyanezt vallja!
2015. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!