Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mondjatok érveket, hogy a...

Mondjatok érveket, hogy a francia miért hasznosabb a spanyolnál?

Figyelt kérdés

nem tudom meggyőzni az egyik évfolyamtársamat erről, pedig én tudom, hogy ez így van.

hiába beszélik többen a spanyolt, de Franciaország sokkal de sokkal jelentősebb ország, mint a spanyol nyelvű országok, és nyilván egy embernek nem az az életcélja, hogy kolumbiai kecskepásztor legyen, inkább lenne az ember egy francia üzletember. :D


2011. febr. 16. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mert ha kereskedelemben fog dolgozni akkor sokkal jobb a spanyol, de ha pl. tudományos területen akkor a francia, nem biztos, hogy hasznosabb.

+ ha nincs kedve franciául tanulni sose tanulja meg, mert nem könnyű, míg a spanyol sokkal könnyebb

2011. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem ertek egyet veled es nem ertem, hogy miert gyozkodsz mast. Ha Franciaorszagban akarsz elni, valoban hasznos a francia, de ha te nem akarsz nyelvteruleten elni vagy olyan munkakorben dolgozni, ahol ezt hasznaljak, miert lenne hasznosabb?


En pl. USA-ban elek, nem Kolumbiaban es az allashirdetesek nagy reszeben ott van, hogy spanyol nyelvtudas elony, sot sok munkara csak azzal vesznek fel. Egyebkent Kolumbiaban sem csak kecskepasztorok vannak illetve nemcsak Kolumbiaban beszelik a spanyolt, hanem Spanyolorszagban is, ami bar 20 eve egy elmaradott orszagnak szamitott, ma igencsak fejlett es sok magyar megy oda dolgozni. Del-Amerika is hatalmas es nem kell ahhoz oda menni lakni, hogy tudd hasznalni a nyelvet.


En spanyolul es franciaul is tanultam es itt a spanyolt abszolut jobban lehet hasznalni. A spanyol altal a portugalt konnyu megtanulni. Pl. ez az elonye is meg van.


Ne ugy nezd az embereket, hogy nekik azok a terveik, mint neked, mert mindenki mas. Minden nyelv hasznos, csak a szemelytol fugg, hogy kinek melyik hasznosabb.

2011. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A francia az EU egyik hivatalos nyelve (az angol a másik), így külkerben is sok hivatalos iraton használják, ill. elfogadják a francia nyelven írt okmányokat, kérvényeket.
2011. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én nem akarom győzködni, ez egy tény. mi Európában és nem Amerikában vagyunk, ott értelemszerűen a spanyol fontosabb, de akkor is. az meg hogy Spanyolország fejlett ország az igen sántító állítás, a diktatúra bukása után fellendült az ország, de pár éve akkora válságban van mint semelyik más ország, és ki akar olyan országba menni ahol 20% a munkanélküliség?:O
2011. febr. 16. 20:25
 5/13 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok, azt elfelejtettem, hogy én a helyedben nem szólnék bele, mit tanuljon, sztem nincs hozzá jogod. :D

És ki tudja, mit hoz az élete, lehet később megbánja, hogy hallgatott rád.

Tanuljon, amit szeretne.

Lehet belőle pl. nyelvtanár, tolmács, műfordító, stb. :)

2011. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
na de álljon meg a menet, pont hogy ő akar rábeszélni engem a spanyolra :D
2011. febr. 16. 20:27
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindenhol valsag van manapsag. Azt meg sosem tudja az ember, hogy hova kerul. En is eltem olyan orszagban, amirol sosem gondoltam volna, hogy egyszer oda kerulok es nem beszeltem a nyelvet, mert nem szamitottam ra, hogy ott majd evekig elni fogok. A spanyollal meg eleg eselyes ilyen orszagba kerulni, mivel sok van beloluk es nem kell Del-Amerikat sem lenezni. Ott sem csak drogbarok es csavargok elnek.


Jol irta a harmadik: nincs jogod beleszolni, hogy mit tanuljon. Egyaltalan miert kell ilyenbe beleszolni? Majd ha megkerdezi a velemenyedet, akkor mondd el.


Az EU-nak pedig minden tagorszag nyelve a hivatalos nyelve, meg a magyar is.

2011. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"na de álljon meg a menet, pont hogy ő akar rábeszélni engem a spanyolra"


Es ezt nekunk, valaszoloknak honnan kellene tudni, mikor nem irtad bele az eredeti szovegbe, ehelyett egy demagog szoveget irtal? Mondd meg neki, hogy te ehhez ragaszkodsz, neked ez tetszik. Neki meg mas. Es ezt mindket felnek el kell fogadnia.

2011. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Szóval, aki megtanul spanyolul, az csak kolumbiai kecskepásztor lehet, aki pedig franciául, az azonnal francia üzletemberré válik. Hiába született magyarnak, franciává válik. Gratulálok. A leírtak alapján te akkora s*ggfej vagy, hogy hihetetlen. Inkább ne akarj senkit semmiről meggyőzni, idióta. Maximum apád volt kecskepásztor... Tölts egy fél napot azzal, hogy gazdaságföldrajzi ismereteket szerzel, mielőtt olyan kijelentéseket teszel, hogy a spanyol nyelvű országok jelentéktelenek. Barom.
2011. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy a francia "hasznosabb a spanyolnál", vagy fordítva. Ez ugyanis hely- és célfüggő.


Ha Mexikóban élsz, akkor a spanyol hasznosabb, mint a francia. Franciaországban a francia hasznosabb.


Kicsit tágítva a kört: D-Amerikában a spanyol hasznosabb, az USA-ban is valamivel hasznosabb. Európában a francia valamivel hasznosabb, Afrikában a francia jóval hasznosabb, Ázsiában egyik sem hasznos, bár a Közel-keleten és DK-Ázsiában a franciát néha lehet használni.


"hiába beszélik többen a spanyolt, de Franciaország sokkal de sokkal jelentősebb ország, mint a spanyol nyelvű országok"


Ez tény, de hát nem túl sok ember van, aki engedi magát zavartatni a tényektől.

2011. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!