Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen a svéd nyelv? Nehéz?...

Milyen a svéd nyelv? Nehéz? Hol lehet Magyarországon tanulni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

nekem vannak svéd ismerőseim, igaz angolul beszéltek de hallotam őket svédül is.megértettem többmindent.hasonlit a némethez és a hollandhoz:D

én angolul tudok anyanyelvi szinten és németül egy kicsit:D

2009. febr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Pl. nálam vagy a feleségemnél. :) Hova valósi vagy?

Amúgy egy nagyon szép és mégis pofonegyszerű nyelv, az angolnál csak egy fokkal bonyolultabb. Ha bármilyen germán nyelven tudsz már, nem lesz nehéz. És ha svédül tudsz, akkor legalábbis írott formában már a norvég és a dán, de talán még a holland előtt sem fogsz értetlenül állni. :)

2009. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Vas megyei vagyok. Angolból most készülök érettségizni szóval arra mondhatom hogy tudok, német nem nagyon megy.

Az angolhoz képest mik a lényeges különségek?:D

2009. febr. 13. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ami talán a legjellemzőbb, az az, hogy vannak névelők, de csak kettő, és sokkal egyszerűbbek, mint a németben. Van az "en" és van az "ett". Általános ökölszabályként elmondható, hogy ami él, vagy legalábbis kézzelfogható, konkrét dolog, az en-es, ami meg nem, az ett-es. Kivételek persze vannak, és miért is ne, általában a leghétköznapibb dolgok, de ezeket meg lehet szokni, főleg, hogy a ragozással se nagyon kell bajlódni. Ha például azt akarom mondani, hogy "a macska", akkor az katt + en, vagyis katten - ha meg azt, hogy egy macska, csak úgy általánosságban, vagy épp számolva, akkor en katt. Ha meg macskák, akkor katter.


A többibe most nem mennék bele, mivel elég hosszan lehetne taglalni, de mint mondtam, egy elég egyszerű dolog. :)


Viszont a Vas megye az pech, mert én meg Baranya. :/ De kis szerencsével talán találhatsz a környéken is valakit. :)

2009. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Remélem sikerül valakit találnom.:D
2009. febr. 14. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, és sok sikert! Remélem, találsz valakit. :)
2009. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabolcsban nincs véletlenül olyan,aki tud és megtanitaná a barátnőmet minimálisan svédül? Emilre irj!Köszönöm.
2009. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tud valaki internetes ingyenes svédoktatásról?
2010. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!