Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » (Csak kérdezem. ) Jó ez a...

(Csak kérdezem. ) Jó ez a norvég meg svéd nyelv? Hasznos valamire?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert többször szóbakerült ebben a témában.
2011. okt. 16. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha Svédországban, vagy Norvégiában élsz és dolgozol, például nagyon hasznos tud lenni.
2011. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, amikor valaki csak azért gondolkodik egy nyelv megtanulásán, mert hasznosnak hallja, de nem is biztos benne, hogy érdekli, akkor azzal biztosan nem tud mit kezdeni.


Egyébként persze ezt is lehet hasznosítani.

2011. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha kifejezetten vele akarsz foglalkozni (tanár, tolmács, fordító), akkor igen. Egyébként én azt szoktam mondani, hogy ha hobbiból tanul az ember egy nyelvet, az sosem haszontalan, mert egyrészt elmondhatja az ember magáról, hogy ennyivel többet tud másoknál, mindemellett egy másik nyelv irodalmát, zenéjét, esetleg az internet egy nagyobb részét megérti. Plusz, amit élvezünk csinálni, az sosem elpocsékolt, feleslegesen eltöltött idő.


Mindenesetre, ha ezt a csúnya anyagi oldaláról nézzük, nem valószínű, hogy sok pénzt tudnál keresni skandináv nyelvekkel, hacsak nem az említett foglalkozásokat szeretnéd űzni.

2011. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
(Csak válaszolok.) Valamire csak jó lesz ez a norvég meg a svéd nyelv.
2011. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Jó ez a norvég meg svéd nyelv? Hasznos valamire?"


Igen, annak hasznos, aki odakint lakik.


Aki nem odakint lakik, de fanatikusan érdekli ezeknek az országoknak a történelme/irodalma/valamije, annak is hasznos, de az nem tesz fel ilyen kérdéseket.


Egyébként a norvégot 4,5, a svédet 8,5 millióan beszélik, szóval nem világnyelvek.

2011. okt. 17. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sztem nagyon hasznos mert sok svéd és norvég jön magyarországra és turistavezetőként komoly összegeket össze lehet szedni.
2011. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik egyik nyelv sem
2013. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!