Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen könyvek vannak amik...

Milyen könyvek vannak amik olvasásával változatossá, igényessé tudom tenni a szóhasználatomat, beszédemet?

Figyelt kérdés
vagy bármi más amit tudtok!!
2011. febr. 27. 20:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
a cél,hogy idegen szavak bevonásával is minél jobban ki tudjam fejezni magam
2011. febr. 27. 20:11
 2/16 zolka50 ***** válasza:
Jó regényeket kell olvasni, az életkorodnak és érdeklődési körödnek megfelelően. A versolvasás is hasznos, és mindez ráadásul szórakoztat is. Nem csupán a szókincsedet fogja fejleszteni, hanem a szabatos fogalmazást is elsajátítod úgy, hogy észre sem veszed.
2011. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Lehetőleg klasszikusokat olvass. A mai regények legtöbbjének siralmas a szókincse.

Arany János versei pl. nagyon gazdag szókinccsel bírnak.

2011. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
régen, amikor unatkoztam, akkor az idegen szavak és kifejezések nevezetű szótárt lapozgattam... fura kamasz voltam, gazdag szókészlettel :)
2011. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
idegen szavak és kifejezések szótára
2011. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy le kell mondani a modernebb művekről, csak meg kell válogatni mit veszel a kezedbe. Vannak nagyon színvonalas magyar írók és fordítók is.
2011. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
írnátok pár könyvcímet?!
2011. febr. 27. 21:05
 8/16 zolka50 ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
21 vagyok
2011. febr. 28. 18:34
 10/16 zolka50 ***** válasza:
Akkor lényegében bármit olvashatsz. A magyar klasszikusok (Jókai, Mikszáth, Gárdonyi stb.) mellet ajánlanám Rejtő Jenő (P.Howard) könyveit, fantasztikus a nyelvi humora. Eric Knight, Robert Merle, James Jones, James Clavell, Frederic Forsyth, Tom Clancy, Mark Twain (ha még nem olvastad, ne tekintsd magad túl idősnek hozzá), Rideg Sándor, Szolzsenyicin stb. Egy idő után megtalálod, amit szeretsz. Csak olvass minél többet.
2011. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!