Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a legnehezebb a németbe?

Mi a legnehezebb a németbe?

Figyelt kérdés
neked mi volt a legnehezebb a német nyelvt tanulásában ?
2011. máj. 4. 07:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Sok minden nem. Véleményem szerint, ha valaki nem egy nyelvcsaládon belül levő nyelvkarriert akar befutni, akkor ne az angollal kezdje, ugyanis a nyelvtan ott meglehetősen alacsony, azonban az embert az apróságok (milyen sablonokat mondjak önálló megfogalmazások helyett stb.), amelyeket szinte egy nyelvben sem veszik ennyire szigorúan, a fogalmazás egyszerűsége, az elisio feltudják húzni az agyam. De leginkább a mai angol nyelvkönyvek tematikája. Nem azt mondom, hogy térjünk vissza "a magolom a nyelvtant és esetleg valamit ki tudok nyögni külföldön" típust, azonban láthatjuk, hogy az angol nyelvkönyvek egy része nagyon rendszerezetlenek, és tele vannak olyan felesleges témákkal, amelyek az oktatás egyetemességét, és ütemét korlátozzák...


A német tankönyvek sokkal jobbak a nyelvtan téren, de a tartalma is meglehetősen gyerekesek, hanganyaguk összevágott és 20 éve semmit nem változtattak rajta.

2011. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A kislány azért seml. nemű, mert becézett alak, "-chen" képzővel. Ilyenkor nem a természetes nem számít, hanem az, hogy a "-chen" végű főnevek seml. neműek. Bármelyik főnevet becézheted, az mind seml. nemű lesz.

pl.: das Pflänzchen, das Kanienchen, das Mäuschen, das Tischchen...

2011. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

A névelőkhöz még egy kis adalék: "-or, -ling, -(i)smus, -ig" mind hímneműek

"-ung, -keit, -schaft, -tät, -ik, -ion, - heit, -ei" végződésű főnevek mind nőneműek

"-chen, -ma, -um, -ment, lein, -tum" mind seml. neműek

És ezeket hogyan lehet megjegyezni?

Próbáld meg úgy, hogy majdnem (de mégsem) létező szónak rakod össze: pl.: der Iglingorismus

das Tumchenmamentumlein

die Heitungkeiteischaft és die Tionitätik

Sok ötlet létezik a névelők elsajátításához. Az egyik pihent agyú valaki azt mondta, hogy amikor az ember egy új hímnemű vagy nőnemű főnevet tanul, próbálja kapcsolatba hozni egy férfivel vagy egy nővel. Szóval keressen olyan jellemzőket, ami főleg az egyikre vonatkozik. Aztán fel tudja idézni, miről jegyezte meg. Amikor már megtanulta, úgyis automatikusan elfelejti ezeket a "mankókat".

2011. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Egyébként meg azon sem érdemes kiakadni, hogy nemek vannak benne. Megsúgom, szinte az összes indoeruópai nyelvben így van ez. Latin nyelvekben két nyelv van, asszem a skandinávokban is, de három nyelv van pl. a szláv nyelvekben is.
2011. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Légy szíves magyarázd meg ezt az utolsó mondatodat, mert nem egészen értem, mire vonatkozik a "két latin" és a "három szláv nyelv".
2011. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Azt akarta mondani, hogy az újlatin nyelvben két nem van, a szláv nyelvekben pedig három. Az eredeti latin nyelv - amely igen csak különbözik az újlatin nyelvektől - szintén három, csak ez nem a névelőben nyilvánul meg, mint az újlatin nyelvekben vagy a német nyelvben, hanem - mint pl. a latinban és az oroszban - a deklinációkban és az egyeztetésekben.
2011. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem az igeidők voltak és a szenvedő szerkezet (ne nevessetek ki, kinek mi a nehéz, nekem ez volt).

Egyszerűen nem értem miért kell több múlt idő, és hogy ist/hat döntsem el... meg abban is kevés logikát látok, hogy mikor tőhangváltós mikor nem. Az igeragozás is nehéz.

Az igekötők meg főleg.


De a főnevekkel legalább sosem volt bajom. :P

2011. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Igen, így már értem. A "nyelv" helyett "nem"-et akartál írni. O.K.
2011. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Upsz, igen, valóban elírás volt, nem tudom, hogyan tudtam ennyiszer nyelvet írni "nem" helyett... :D
2011. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen nem értem miért kell több múlt idő,"


Eleinte ugyanaz volt a szerepe, mint az angolban. A Perfekt olyan volt, mint az angolban a Present Perfect, de a németben ez átment abba, hogy a sima múltra használják már (úgy tudom, az USA-ban is már egyre kevésbé használják a P.P.-t), szóval most már valóban ugyanazt jelenti elvileg (azt leszámítva, hogy a segédigéket inkább Präteritumban használják). Ugye annyi a különbség, hogy Präteritumot a választékosabb beszédben használnak, levélíráskor, szónoklatnál, történeteknél stb.



"és hogy ist/hat döntsem el..."

ist-állapotváltozás

hat-minden más:d Persze vannak kivételek, de nagyjából ez. Ist-es nem lehet tárggyal. Van néhány, amit mindkettővel lehet (pl. ziehen: hat gezogen-húzott ist gezogen-vonult, költözött).



" meg abban is kevés logikát látok, hogy mikor tőhangváltós mikor nem."

Szerintem rá lehet érezni, de megtanulni se nehéz annyira.


"Az igeragozás is nehéz.

Az igekötők meg főleg. "

Az igekötők tényleg logikátlanok kicsit, de segít, hogy sok van, ami tükörfordításban magyarul ugyanazt jelenti.

2011. máj. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!