Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a legnehezebb a németbe?

Mi a legnehezebb a németbe?

Figyelt kérdés
neked mi volt a legnehezebb a német nyelvt tanulásában ?
2011. máj. 4. 07:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem minden. Semmi nem tűnik logikusnak, a hülye nemek meg pláne nem. A kiejtés is csúnya, raccsolós, teljesen idegen számomra. Ha leérettségizek, többet egy szót sem fogok németül mondani!
2011. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%
Mi a legnehezebb a németben? Megkedvelni. Nekem három évnyi rámerőltetés után sem sikerült még. Egyébként talán a teljesen véletlenszerű nemek és a háromféle melléknévragozás.
2011. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
66%
A szórend, a nyelvtani szabályok merevsége (nagyon nehéz olyan mondatot összerakni, ami nem lesz hibás), a vonzatok, az igekötők, és a beszédértés. Emellett persze még a szinonimák nagy tömege és az egész nyelv mélységes homályossága, logikátlansága, pontatlansága, zavarossága.
2011. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Akkor nézzük, milyen logikus a magyar:

Én tanuló vagyok.

Te tanuló vagy.

Ő tanuló. (Miért nincs itt "van"?)

Mi tanulók vagyunk.

Ti tanulók vagytok.

Ők tanulók. (Hol van a "vannak?")

Ugyanez a melléknévnél: Én fáradt vagyok, te fáradt vagy, ő fáradt (van?)...

DE: Én itt vagyok, te itt vagy, ő itt van. (Itt miért nem hiányzik a "van"?)

Senki nem tudta még nekem eddig ennek a logikáját elmagyarázni. Pedig úgy-e a magyar nyelv logikus, nem úgy, mint a német (némelyek szerint).

Vagy: Én csinálom a házi feladatot. (Ott a tárgy: a házi feladatot. Ezért "csinálom"

Én nem csinálok semmit. (Ott a tárgy a "semmit".) Akkor miért "csinálok" és miért nem "csinálom"?

Kíváncsian várom a nyelvi logikának a magyarázatát.

2011. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

22:12


"Senki nem tudta még nekem eddig ennek a logikáját elmagyarázni."


Mert ennek nem "logikája" van, hanem szabálya. Harmadik személyben, jelen időben a copulát nem teszed ki a magyarban. Ennyi, nem bonyolult.

2011. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!