Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német után milyen nyelvet...

Német után milyen nyelvet ajánlotok, melyik lenne könnyen tanulható? Angol kizárva!

Figyelt kérdés
Francia, orosz?! Vagy valami más?
2011. máj. 13. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A német szerintem elég nehéz nyelv, tehát ha az megy, akkor azután már nem hiszem, hogy bármelyik másik gondot okoz. Nekem német felsőfokúm van, és utána kezdtem oroszul tanulni. Igaz, idő hiányában félbeszakítottam, de a tanulása semmi gondot nem okozott. Akik korábban csak angolt tanultak, azoknak kicsit nehezebb volt a nyelvtan.

De én szerettem magát a nyelvet is, és a mai világban hasznos is szerintem.

2011. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem csak középfokúm van és őszintén szólva alig vártam, hogy meglegyen és elfelejthessem a németet. Nem nekem találták ki. :)


Vagy próbálkozzak mégis az angollal? Azt 1 évig tanultam, illetve tanították, de nagyon utáltam. A német meg az angol is amolyan "muszáj-nyelv" volt, a németet utáltam kevésbé, ezért amellett döntöttem. A francia, orosz meg tetszik, régóta arra várok, hogy letudjam a németet és egy olyan új nyelvbe kezdjek, ami tetszik is.

2011. máj. 13. 15:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Spanyol, olasz. Francia nagyon nehéz, orosz közepes.
2011. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Német után az angolt viszonylag gyorsan meg lehet tanulni. Nekem 2 év alatt lett meg a középfokú úgy, hogy az iskolában tanultam, plusz három hónapig heti 1,5 órát jártam különtanárhoz.

A franciáról semmit nem tudok, de az orosznak is nehéz pl. a nyelvtana. Az angol elég egyszerű. Viszont én azért kezdtem az oroszba, mert nekem nagyon tetszik a hangzása. És mint már írtam, szerintem hasznos is. Nem hiszem, hogy megbánod, ha ezt választod.

Viszont az angolt sem vetném el a helyedben, mert azt itthon is szinte mindenhová kérik. Én legalábbis azt tapasztaltam, hogyha kérik is pl a németet a munkahelyre, majdnem mindenhol ez csak plusz az angol mellé...

2011. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az angolt azért nem érdemes kizárnod, mert nagyon sok helyen alapnak tartják valami más mellett. (Előfordul, hogy azt írják, angoltudás kötelező és előny ha tudsz pl. németül/franciául, stb.) :)

Én az angolt és/vagy a spanyolt javaslom, mert ezen a két nyelven rengeteg szakirodalom elérhető. Főleg angolul. Spanyolajkú ország pedig nincs kevés, már csak azért is van sok anyag.

Ha nem szeretsz a kiejtéssel, olvasással sokat bíbelődni (bár megjegyzem, hogy az angolnak is van rendszere - de nem fél év után veszed észre, nyilván), akkor az olasz, esetleg a spanyol a neked való nyelv (és nem a francia).

2011. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre elvetem a franciát és oroszt, bár nem véglesen. :)

Csak az a baj, hogy 2 éven belül kellene még egy nyelvvizsga.

De akkor még kitalálom, hogy olasz, spanyol vagy angol legyen. :)

2011. máj. 13. 15:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha két éven belül kell, akkor mindenképpen az angolt válaszd. Azt minden további nélkül meg tudod csinálni. A spanyol/olasz nehezebb dió... Sok sikert!
2011. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

És esetleg a német felsőfok?

Ha utálom a németet, akkor mi a könnyebb, a német felsőfok vagy az angol közép (ugye az angolt sem szerettem :S).

2011. máj. 13. 15:52
 9/14 A kérdező kommentje:
Mármint az utolsó mondat kérdés lett volna. :)
2011. máj. 13. 15:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Én erről azt hallottam, hogy németből viszonylag nehéz eljutni középfokig, onnan viszont könnyebb a felső. Angolból pedig pont fordítva: viszonylag könnyű a közép, és utána nehéz a felső. De én a kettőt egyszerre csináltam (a német felsőt, és az angol közepet), mert kellett az egyetemi felvételimhez a pont. Tehát így is kivitelezhető...

(egyébként én a német nyelvtudásomból élek)

2011. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!