Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tanuljak a...

Milyen nyelvet tanuljak a német és az angol után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Németet tanulom a legrégebb óta, megyeget, de nem igazán szeretem. Hangzásra se találom szépnek.

Angolt viszont nagyon szeretem, emelt szintű érettségit akarok majd tenni, és a jövő nyarat Los Angelesben töltöm, ahol nyelviskolába is fogok járni.

Más nyelv amin gondolkoztam az az olasz, a spanyol és az orosz.

Orosz azért jó, mert hasznát vehetem, sokan is beszélik és gazdaságilag fontos ország. Viszont a hangzása nem igazán tetszik.

Spanyol is hasznos, sokan is beszélik és dallamos, viszont félek attól, hogy egy szót nem fogok érteni mivel nagyon hadarnak. :D Egyik ismerősöm volt Spanyolországban, és azt mondta egy szót nem érett olyan gyorsan beszéltek.

Hát az olasz.. gyönyörű. Viszont egy országban beszélik. :/

Szerintetek?


2011. máj. 14. 12:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

orosz

avagy francia.

2011. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
én spanyolt választanám. az meg, hogy hadarnak és nem érted... hát valóban, de ez ellen meg úgy tudsz tenni hogy sokat magnózol. amúgy viszont szerintem az orosz érné meg a legjobban.
2011. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
kínait.
2011. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Olasz semmiképp sem? Annyira tetszik.

Oroszról azt olvastam, hogy nem egy egyszerű nyelv.

2011. máj. 14. 12:19
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
ha szeretnéd akkor az olaszt tanuld. felesleges elkezdeni egy nyelvet tanulni amihez nincs kedved. amúgy az orosz német és angol után igen nehéz lenne szerintem. meg kitudja, az olaszt is lehet, hoyg tudod hasznosítani
2011. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Francia
2011. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
orosz: gazdaságilag fontos, és kevesen beszélik
2011. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Francia is szép valóban, de van valami ami visszatart. Életemben nem találkoztam francia emberrel csak mesélték, hogy nagyon 'sznobok', ha hallják, hogy az embernek akcentusa van veszett ügy.
2011. máj. 14. 12:33
 9/19 anonim ***** válasza:
orosz nem lehet annyira vészes mint mondjuk a kínai...ha nem annak születsz, jó nehéz megtanulni, azt aláírom.
2011. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Orosz. már te is és egy másik kérdezö is leírta miért hasznos.
2011. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!