Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen nyelvet tanuljak a...

Milyen nyelvet tanuljak a német és az angol után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Németet tanulom a legrégebb óta, megyeget, de nem igazán szeretem. Hangzásra se találom szépnek.

Angolt viszont nagyon szeretem, emelt szintű érettségit akarok majd tenni, és a jövő nyarat Los Angelesben töltöm, ahol nyelviskolába is fogok járni.

Más nyelv amin gondolkoztam az az olasz, a spanyol és az orosz.

Orosz azért jó, mert hasznát vehetem, sokan is beszélik és gazdaságilag fontos ország. Viszont a hangzása nem igazán tetszik.

Spanyol is hasznos, sokan is beszélik és dallamos, viszont félek attól, hogy egy szót nem fogok érteni mivel nagyon hadarnak. :D Egyik ismerősöm volt Spanyolországban, és azt mondta egy szót nem érett olyan gyorsan beszéltek.

Hát az olasz.. gyönyörű. Viszont egy országban beszélik. :/

Szerintetek?


2011. máj. 14. 12:07
1 2
 11/19 anonim válasza:
0%
Amúgy figyu akkor jársz jobban hogyha Kínait tanulsz hidd el nem olyan nehéz,10-20 év múlva Kína olyan nagy hatalom lesz mint most az Usa,és Kínának a legjobb a gazdasága Kínait éri meg tanulni.Hidd el nekem mert Történelemtanár mondta.
2011. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

kérdező biztosan belátod hogy az olasszal annyira sokra nem lehet menni.

spanyollal csupán annyi a gondod hogy nem fogod érteni. van néhány spanyol ismerősöm, és én elég jól megértem őket.sokat kell hallgatni hogy "rááljon" a füled. :D

az orosz most nagyon felkapott nyelv lett, magam is elkezdtem vele komolyan foglalkozni. szerintem még hasznát veszem .

francia hát nem is tudom mit mondjak. kábé mint az olasz. csak a franciák meg a frankofon országokban beszélik.és az unióban.de ott is szerintem az angoltudás szükséges.

2011. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
kínaiban nagyon sok nyelvjárás van. mandarin meg ilyenek .. szegény kérdező mit ajánlatok neki össze vissza :D :P
2011. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Hát, ha a hasznosság a fontos akkor én is spanyolt vagy oroszt, franciát ajánlanám, de szerintem tanuld azt amelyiket szeretnéd, hisz Angol és Német után már annyira nem számít mi a 3. nyelved (nekem pl: Japán és nem azért mert olyan hasznosnak tartom, hanem mert imádom).
2011. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az orosz egyáltalán nem olyan nehéz mint mondják, talán hallás után nem olyan könnyű, mint amilyennek elsőre tűnik. Ha viszont nem tetszik a kiejtése, akkor ne is kezdj hozzá, mert még az elején feladod (tapasztalat, bár nem az orosszal).


Az olasz és a spanyol nagyon hasonlóak, de annyira nem hasznosak, mint amennyire tűnnek. Ha már újlatin nyelv, akkor inkább francia, de ugyanúgy, mint a német és az orosz, ez is a tipikus "imádod vagy gyűlölöd" fajtából való.


Tanuld azt, amelyiket szereted is, tehát az olaszt. Lehet, hogy nem leszel vele milliomos (pláne úgy, hogy még azokon a munkahelyeken sem feltétlenül használja az ember, ahol megkövetelik), de legalább nem úgy fogsz hozzáállni hogy "megint X óra szenvedés ezzel a borzalmas marhasággal".

2011. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A németet nem szeretni kell, hanem használni. Nagyon hasznos.


"Más nyelv amin gondolkoztam az az olasz, a spanyol és az orosz."


Ezek közül az orosznak van értelme, a másik kettőt felejtsd el, különösen az olaszt.


"Spanyol is hasznos, sokan is beszélik és dallamos"


Ja, dallamos, feltéve, hogy alaposan kiképzett tévébemondók vagy énekesnők beszédéből/énekéből vonod le a következtetésedet. Csak hát úgy minden nyelv dallamos. A gyakorlatban kissé máshogy hangzik a spanyol.


Tanulj oroszul, vagy ha az végképp nem tetszik, franciául.

2011. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

12:33


"Életemben nem találkoztam francia emberrel csak mesélték, hogy nagyon 'sznobok', ha hallják, hogy az embernek akcentusa van veszett ügy."


Ez valami 80 éve rögzült előítélet, ami akkor talán igaz volt, de már rég nem.


A valóság az, hogy a franciák laza, kedves emberek, sokkal kisebb a pofájuk, mint mondjuk a németeké, amerikaiaké és angoloké.

2011. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ma 13:19


1. Kína sose lesz nagyhatalom.

2. A kínaiak tudják, hogy nehéz a nyelvük és sohasem fognak a külföldiek nagy számban kínaiul beszélni. Ezért nagy erőfeszítéseket tesznek, hogy megtanuljanak angolul.

3. A kínai csak szóban könnyű, ha az ember nem akar analfabéta lenni, rengeteget kell hozzá magolnia az írásjeleket.

4. A kínai elitet US és brit egyetemeken képzik. Amelyik kínaival érdemes szóba állni, az tud angolul. Ha nem is külföldön tanult, akkor belföldön tanult meg angolul. Amelyikkel csak kínaiul lehet beszélni, azzal nincs dolga a külföldinek.

5. A kínaiak nem örülnek neki, ha egy külföldi tud kínaiul.

6. Még ha Kína nagyhatalommá is válna 20 év múlva ÉS emiatt szükségessé válna a kínai nyelvtudás (egyik nem következik a másikból), akkor is ráérne 16-17 év múlva visszatérni a kérdésre.

2011. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Hát.. az olasz akkor tényleg egy 'hobbinyelv'.

Kínait semmiképp nem szeretnék tanulni.

Orosz vagy francia akkor. Bár tetszés alapján mindenképpen az utóbbi, de az oroszat valahogy fontosabb nyelvnek érzem.

Egyébként a német Magyarországon fontos. Én 10 percre lakok az osztrák határtól, apa is kint dolgozik.

Akik külföldre orientálódnak (egyébként a későbbiekben én is), azok jól látják, hogy a német nem olyan fontos nyelv. Németországba olyannyira válság van, hogy tömegével mennek Ausztriába, és a németen belül olyan tájszólások vannak, hogy azok se értik meg mindig egymást akiknek német az anyanyelve! A német annak jó, aki itt akar maradni, bár nekem ez itt a határ mellett 'muszájnyelv' volt.

2011. máj. 14. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!