Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A derék ember etimológiai...

A derék ember etimológiai szempontból honnan jött?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hajlott derekú ember = görnyedt, nem tetszetős külsejű

Egyenes derekú = tetszetős formájú ember, magas, egyenes testtartású.

Innen származhat, hogy a derék alakját, a testtartást a külső pozitívumok miatt a belső tulajdonságra is vonatkoztatták. Így lehetett, hogy a megbecsült személyt derék embernek, a segítőkészséget derék dolognak nevezték. (Ezt seholsem olvastam, csak következtettem.)

2011. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:
abszolút nulla etimológiai tudás mellett: ma is mondjuk a becsületes emberre hogy "gerinces", szerintem azzal is kapcsolatban lehet, hogy az egyenes tartást, a másik szemébe nézést, a becsületesség jelének tartjuk. A görnyedten járó, más tekintetét kerülő, sunnyogó ember olyan érzetet kelt mintha valamit rejtegetne, míg az egyenes tartás azt sugallja, hogy az illetőnek nincs szüksége ilyesmire.
2011. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
hát, az anyjából...
2011. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!