Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos emberek az angol nyelvet primitívnek tartják, de éppen ők azok, akik ezt a "primitív" nyelvet abszolút nem beszélik vagy csak kicsit?

Figyelt kérdés
Ha az angolt olyan könnyű megtanulni, akkor az ilyen emberek miért nem tanulják meg pár nap alatt? Azért bosszant ez, mert sok egyetemi tanártól is hallottam ezt. Miféle előítéletes, lenéző magatartás ez? Minden nyelv egyenlő, egyik sem alárendeltje a másiknak, ezt mindenki tudja, aki valaha is tanult nyelvészetet. Akkor egy nyelvtanár, miért mond olyat, hogy primitív nyelv az angol és leszólja az angolt tanító kollégiáit? Ha nem tetszik neki, mondja azt, hogy nem tetszik, nem pedig azt, hogy primitív.
2009. márc. 26. 07:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Ezen nem kell felháborodni, ez így van. Lenézni nem szabad.

Az angolul beszélő népek még csak itt tartanak, mi meg már pár ezer éve fejlettebb nyelvet beszélünk. Ez van.


De pl ez az írásainkon is megfigyelhető. Tudod, ABC.

2009. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Azért az angol is csak addig "primitív", amíg eljutsz a középfokig.

Azért nem olyan egyszerű megérteni írásban (szóban meg főleg nem) egy olyan szerkezetet, ami present perfect passive-ba, esetleg még függő beszédbe is berakva. Szóval a nyelvtan ott sem teljesen egyszerű/primitív.

A másik meg, ami szerintem az angolt nehézzé teszi, hogy egy szó sok mindent jelent. Szóval ha megtanulsz egy szót, nem árt mellé megtanulni a maradék 2-3 jelentését is. Például a get-nek is asszem valami harmincvalahány jelentése van. Vagy például teljesen mást jelent a:


take aback

take about

take after

take along

take away

take back

take down

take for

take from

take in

take into

take off

take on

take out

stb.


Szóval ha tudod, hogy a take azt jelenti, hogy fogni, attól ezeket még mind külön-külön meg kell tanulnod!

2009. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Kedves 10:25-ös: a magyar ember jóval intelligensebb az angol nyelvű népeknél azért, mert több betűből áll az ABC? Érdemes lenne megnézni, hogy a modern angol nyelv miből fejlődött ki, mert az "Old English" az koránt sem ilyen szimpla volt. Én nem látom azt az évezredes különbséget, amiről beszélsz. A magyarok mindenkinél okosabbak a nyelv bonyolultsága miatt? Érdekes, hogy mégis a legtöbben angol nyelvű országokba szeretnének költözni, mert teljesen "véletlenül" ott valamiért magasabb az életszínvonal...
2009. márc. 26. 10:46
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért nem tanulta meg, mert elbutítja, csak ő a szépségre megy.

Egyébként ez a kérdés és komment inkább a Te beszűkültségedet bizonyítja.

2009. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Milyen szépségre megy? Na ez aztán az indoklás!


Egyébként én is beszélek az angol mellett még 4 idegen nyelvet, szóval nem vagyok beszűkült és anglomán.

2009. márc. 26. 11:02
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Na ne.

Írtam egy elég hosszú választ és ez a sz*r nem küldte el.


Nem próbálom meg újra összeszedni, mert nem látom értelmét.


Csak azt gondold át, hogy adott egy kevés hangot jelölő nyelv, és egy több hangot jelölő nyelv. Melyik a fejlettebb?


Vagy vesd össze a mis írásunk jeleit az angolok írásának jeleivel. Megdöbbentő hasonlóságot fogsz észrevenni. Ebből felmerülhet az a kérdés, hogy melyik volt hatással melyikre?

Itt kérdezném meg. Elképzelhető-e az, hogy egy kevés hangot jelölő írásból egy több hangot jelölő írás alakuljon ki? vagy a fordítottja az ésszerű?


Az életszínvonal kérdése más téma. Arra nem szeretnék kitérni. Szvsz ha végre visszatalálnánk magunkhoz, ha ez még lehetséges, sokkal jobb életszínvonalon élhetnénk.

Egyébként biztos, hogy a cél nélküli létezés jobb? Tudjuk mi még, hogy miért létezünk?


Amúgy meg ne irigyeld te a briteket. Ami nálunk a sok cigány, az ott a sok bevándorló.



Ha ilyen sok nyelvet beszélsz, akkor igen is be kellene látnod, hogy felépítésében és logikájában a mi nyelvünk igen is a legjobb, legfejlettebb és legnehezebben tanulható.

2009. márc. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Azt be is látom, hogy más idegen nyelveknek más a szerkezete és a magyar nagyon összetett nyelv. Szerencse, hogy nem külön kellett megtanulnom, mert valószínűleg nem ment volna, de ez semmit sem von le az angol értékéből, mert annak más jellegzetességei vannak, amelyek meg a magyarban nincsenek meg. Nem irigylem a briteket, csak félig amerikai vagyok, szóval mindkét kultúrára van rálátásom...ha nem is objektív, mert amibe benne élünk, arról objektíven nem tudunk nyilatkozni. Mindenesetre tiszteletlenségnek tartom, mikor egy oktató társam azt mondja becsmérlő hangnemben, hogy az angol primitív, mikor tudja, hogy nekem anyanyelvem (vagyis apanyelvem).
2009. márc. 26. 12:05
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész kié a magasabbrendű nyelv vita egy f**sság .


Akkor úgy látszik a kinai vagy japán embernél nincs okosabb.


Ezt nevezem beszűkűlt gondolkodásnak.

2009. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy vki anya nyelvi szinten beszélje az angolt minimum éveket kell kint tölteni angol nyelv területen, de állítom még akkorsem fogja úgy beszélni az angolt mint 1 született angol. Szal ezzel az anya nyelvi szinten beszélem az angolt dobálózni nem szeretek. Minden relatív az én tudásommal itthon jó beszélőnek számítok, de angol nyelv közegben már rosszabb minősítést kapnék. Majd akkor fogadom el azt a kijelentést h primitív nyelv, hogy ha bárkit leszólítok majd angolul Magyarországon és nem fog úgy lesni rám mintha zambézi nyelven szóltam volna. Vki irta hogy milyen jó angolos csak mer mindent megért, ez 1 dolog másik dolog a kommunikálás, nekem az számít jó angolosnak aki bármilyen témáról eltud beszélni anélkül h megakadna.

Nem minden téren értek azzal sem egyet hogy hihetetlenül könnyü lenne megtanulni, a 12 ige idő nekünk magyaroknak sztem baromira nehéz kezdetben megérteni. A másik h sztem sokkal több melléknév van az angolban és nem feltétlenül minden téren választékosabb a magyar. Az h vmi nem működik legalább 6 féleképpen lehet kifejezni az angol nyelvben míg pl a magyarban kevesebbszer..

2009. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit mondanék h amit az angolnak ezerfélényi akcentusa létezik és ami igazán nehéz az angolban hogy angol aggyal kell gondolkodni és a mondatokat összerakni, vmint a kiejtése sem egyszerű hiszen a magyar nyelvben ami levan írva azt úgyis kell mondani, ellentétben az angol nyelvel.
2009. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!