Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Északi nyelvek, melyiket...

Északi nyelvek, melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Érdeklődöm az északi nyelvek iránt viszont nem tudok dönteni a dán/svéd/finn/norvég között.


Melyiket lenn érdemes tanulni, elsődlegesen a munkaerő piac miatt és melyiket tartjátok a legkönnyebben megtanulhatónak?


2011. júl. 27. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A svéd a legszebb szerintem.

És könnyű, ha tudsz angolul.

2011. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A finn teljesen különbözik a többitől. Ha tudsz németül, angolul, akkor a másik három talán könnyebb. A finn nem hasonlít semmilyen más nyelvre sem (na jó, nyelvtanilag icipicit a magyarra :)) úgyhogy ha a könnyűség számít, akkor azt ne válaszd!

Munkaerőpiac - attól függ, mi a szakmád :)

2011. júl. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A svéd, dán, norvég majdnem ugyanaz, írottan szinte teljesen megértik egymást, kiejtésben vannak azért jelentős különbségek. Leginkább attól függjön a választásod, hogy mit dolgozol, mik a terveid.
2011. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A finn és a norvég gyönyörű nyelvek (nem úgy a dán), de amúgy az előttem szólók is jókat mondtak.


Én a finnt választottam (első sorban), de ezen kívül ajánlom a svédet - nem csak megkönnyíti a többi nyelv tanulását (finnen kívül), Finnországban is igen sokan beszélik.

2011. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A finn először is teljesen más, mint a skandináv nyelvek.


Másodszor, a svéd/dán/norvég hármasból a norvégot célszerű választani hasznossági alapon, mert norvég alappal a svéd és a dán is jól érthető, ha szükséges. Viszont a svéd a három közül a legnagyobb nyelv, és a legszebb is. Egyetlen hátránya, hogy svéd alappal a dán és a norvég kevésbé érthető.


"Melyiket lenn érdemes tanulni, elsődlegesen a munkaerő piac miatt"


Az angolt. Ha konkrét ajánlatod van, akkor meg az ahhoz tartozó nyelvet.


A svéd és a norvég könnyű, olyan, mint az angol. A dán is ilyen, de egy fokkal nehezebb. A finn egész más, nehezebb a többinél, de az sem túl nehéz.

2011. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!