Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyesírási teszt - te hány...

Helyesírási teszt - te hány pontot érsz el a százból?

Figyelt kérdés
[link]
2011. szept. 11. 22:36
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

1 lényeges szabály: a Wikipédia nem mindig korrekt.


Egyébként, akkor most hogy is van ez a "hagy" szóval? nem az a kivétel, amihez nem kell "j"-t írni?

Ebben a tesztben a 'hagyjátok' szó volt a helyes, pedig nekem rémlik valami, hogy az "haggyátok" lenne, mert az egy kivétel.


Kövezzetek meg, de erre emlékszek hirtelen, bár az is igaz, hogy régen tanultam!

2011. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

@ ma 17:38


Nem, a "hagyjátok" így van helyesen írva. Amire te gondolsz, az a "higgyétek", amit tényleg kettőzött gy-vel kell írni. Amúgy a Wikipédia valóban nem mindig megbízható, de pl. ebben az esetben, amikor nyelvtani vagy helyesírási szabályokról ír, biztosra vehető, hogy igaz, mert gondolom, nem az ujjából szopta az, aki ezeket ilyen precízen leírta, hanem utánanézett valami könyvben. De ha teljesen megbízható forrásra vágysz, ott van az Online Helyesírási Szótár, amit linkeltem is korábban.

2011. okt. 4. 19:26
 33/33 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem leszólni akartam volna, csak 'jobb félni, mint megijedni'... ;)


És köszönöm szépen a választ, utólag rájöttem, de nagyon szépen köszönöm!

2011. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!