Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem tudom, hogy hogy hívják,...

Nem tudom, hogy hogy hívják, de nincs valami szabályozás arra, hogy pl egy plakáton hány százalék lehet maximum a külföldi szó? Magyarországon van ilyen?

Figyelt kérdés
Csak engem irritál a helloyou.hu és az egyéb ilyen hülyeségek? Mi lesz így a magyar nyelvvel?
2009. ápr. 22. 22:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmikor sem fogunk eljutni olyan szintre, mint mások, mert Magyarországon az irigység nagy úr. Az emberek nem is akarnak megtanulni és nem akarják azt sem, hogy más tudjon. Példát erre ezret is fel tudnék hozni. Angol szakos hallgatóként a vonaton beszélgettem angolul egy csoporttársammal, erre odajött egy 20 év körüli lány, hogy hagyjuk abba. Volt egy másik eset, amikor egy fiú jött oda. Ha ilyen az emberek hozzáállása csak azért, mert más tud és szeretne gyakorolni, akkor ez nem fog megváltozni. Az a röhej, hogy külföldön bárhol elfogadják az angolul kiállított iratokat, csak Magyarországon nem. Az ügyintéző azt mondta nekem, hogy ők nem kötelesek más nyelvet beszélni. Nagyszerű üzlet a nyelvoktatás, fordítás-tolmácsolás, nyelvvizsgára készítés. Nem érdeke a tanároknak meg egy csomó más embernek, hogy bárki is normálisan megtanuljon nyelveket a kezük alatt.
2009. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Volkswagennek van egy nagyon jó reklámja. Csak annyi van ráírva, hogy das auto. A lehető legjobb reklám, amit valaha is láttam. Ezzel kifejezi a német minőséget, meg egyáltalán mindent. :)


És 100% külföldi szó.


Amúgy a magyar nyelvben elég kevés az ősmagyar szó. Nem tudsz úgy mondani egy mondatot, hogy ne legyen benne legalább valami török, vagy szláv ragadvány.

2009. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Utolsó válaszoló:


Kevés az ősmagyar szó? Már miért lenne kevés?


Én például ki tudom fejezni magam szépen, magyar szavakkal. Mindenféle szláv és török jövevényszavak nélkül.

2009. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Semmi bajom sincs az angol vagy egyéb külföldi nyelvvel (tudok is nemcsak a fejemen nézek ki ha leszólítanak az utcán) és még ezekkel sincs bajom... Csak az zavar, hogy a reklámok fele nem magyar. Miért kell egy plakátot ami magyaroknak készült tele írni pl.angol mondatokkal? pl. feel the difference stb
2009. ápr. 23. 12:46
 15/16 anonim ***** válasza:

Ki tudod magad fejezni? Egy reggelit is nehéz elmondani a nélkül.


Nagyon sok étel név valami idegen szóból van, minden ami iskolával kapcsolatos, latin. És ez csak kettő a rengetegből.


Török szavakról: [link]


És ez csak egy nyelv.

2009. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha téged zavar itthon az angol nyelv terjedése, sose menj a távol keletre! Hogy ott mi folyik, ne tudd meg. :)

A japánok például teljesen oda vannak az angol nyelvért, és mindent azzal dekorálnak, mert a latin betűk náluk olyan egzotikusnak számítanak, mint nálunk a kínai írás. Ha meghallgatsz egy mai japán vagy koreai popszámot, annak minimum a bevezetője vagy a refrénje angolul van, de van, hogy az egész. Pedig a kiejtésük sokszor katasztrófális és az átlag japán/koreai annyira sem tud jól angolul, hogy egy buszjegyet vegyen magának. Mégis folyamatosan újabb és újabb angol szavakat építenek be a nyelvükbe és a reklámozásban is ott használják ahol csak tudják! Nem csak Japánban meg Dél-Koreában van ez így, hanem Kínában, és sok környező országban is. Ahhoz képest amennyire ők használják az angol nyelvet, mi (még) sehol sem vagyunk!


A nyelvek pedig folyamatos változásban vannak, és vesznek át szavakat, kifejezéseket más nyelvekből, úgy az angol, ahogy a magyar is. Az angol nyelv legnagyobb része eleve külföldi jövevényszó, úgyhogy veheted úgy, hogy most mi külföldiek szépen "visszavesszük", amit kölcsönvettek. ;)

2009. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!