Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kit ragadott meg még az angol...

Kit ragadott meg még az angol nyelv?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszik a brit angol, már 12 éve tanulom, igaz még csak egy középfokú nyelvvizsgám van és egy középszintű érettségim, mert sokáig nem érdekelt. Úgy döntöttem, újra nekiállok ezek után is, de most csak azért, mert szeretem... tanultam spanyolt is, abból is van érettségim és nyelvvizsgám, illetve most kezdtem el a japánt hivatalosan, hogy beszéljek egy 3. nyelvet is. viszont egyik sem ragadott meg annyira, mint a brit angol. Más is van ezzel így? Mennyire szerencsés kombináció ez a 3 nyelv?
2011. szept. 18. 19:22
 1/7 anonim válasza:
Én is imádom az angolt, a kifejezéseit bírom, mellesleg szerintem nem is nagyon nehéz és ha angolul nézek filmet, vagy egy angol dalszövegű zenét hallgatok már meg is értek pár dolgot. Én idén lesz 5. éve, hogy angolt tanulok. 14/L
2011. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
angolban a legszebb, hogy egyszerű mint egy faék. És világnyelv ráadásul. Én a latin nyelvekbe vagyok beleesve...
2011. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kit érdekel, hogy világnyelv? :)

Engem az angol kultúra miatt érdekel, meg a szépsége miatt. Akkor is azt tanulnám, ha azt beszélnék a legkevesebben és az lenne a legnehezebb a világon...

2011. szept. 18. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:

14 évig tanultam, nyelvvizsga, érettségi pipa, de sokáig csak muszájból tanultam, meg, hogy legyen papírom róla. Mára ott tartok, hogy angol blogot írok, és csak eredeti nyelven vagyok hajlandó megnézni az angol filmeket (vagy amerikai, a lényeg, hogy angolul beszélő), magyar szinkront még ma is képesek olyan szinten elcseszni, hogy a hajamat tépem tőle :P

Angol + spanyol jó kombó, aztán, hogy a japánnal mennyire mész, már más kérdés. Én most kezdtem a spanyolt, csak azért, mert imádom :)

2011. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pár éve tanulom , és az utóbbi két évben kezdtem főleg ráállni, lett is belőle nyelvvizsgám, amit részben magamnak részben a nagyon jó faktos tanáromnak köszönhetek :) mindent megteszek, hogy minél magasabb szinten beszélhessem, most épp felsőfokra gyúrok. Hogy mi tetszik benne azt nem tudom, talán az hogy olyan hétköznapias használni. Ez furán hangzik, de mikor filmeket meg sorozatokat néztem valahogy az angol tűnt a természetes nyelvnek, a többi olyan ünnepélyesen hat. Legalábbis én így gondolok az olaszra, amit nem mellesleg imádok, de az angollal mindig is könnyebben fogom magamat kifejezni. Totál logikus nyelv, nem is bonyolult, persze nem mondom , hogy a legkönnyebb, mert nem az, de bárki elsajátíthatja legalább egy középfokig.
2011. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos igen, a brit angol nekem is nagy kedvenc. :) sok-sok éve immár.


Mellette a franciát tanulom, most már ez is megtetszett valamennyire, bár hogy őszinte legyek, a sima latin és a spanyol közelebb áll a szívemhez. :)

De a göröggel is megpróbálkoznék.

2011. szept. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Egyszerű, mint a faék." Ezt azért így nem merném kijelenteni, főleg ha középfoknál magasabb szinten akarod beszélni. Ott van pl. mindjárt a 12 igeidő, amit mind használnak. Ezt egyébként angol anyanyelvi lektor mondta órán.
2011. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!