Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell németet tanulni?

Hogyan kell németet tanulni?

Figyelt kérdés

Önállóan (tanár nélkül) szeretnék németül tanulni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Illetve hogyan folytassam, mert már tanultam suliban, csak nem nagyon ragadt meg sok minden. Angolul meg már tudok.


Szóval tanár nélkül szeretném elsajátítani a német nyelvet! először nyilván alapszókincset kel kialakítani, de utána?? kifejezések, vagy igeidők, vagy párbeszédek, vagy hogyan?


2011. okt. 14. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Maros-Gottlieb START! című német könyve. én is ebből tanulok, és szenzációsan jó, a könyvsorozat felsőfokú szintig felvisz leckéről leckére nyelvtannal, hallgatással, színes képekkel. Tényleg, irtó jó, vedd meg! (MF ésTK)
2011. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de hogyan javítsam magamat? honnan tudom, hogy amit írok/mondok az jó?
2011. okt. 14. 20:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, a Start könyv tényleg nagyon jó!

De azért a közepe felé már kezd nagyon nehezülni és én se értettem sokáig még tanárral se :$

Én a netről töltöttem le a Relaxa németet és az (is) sokat segített.

2011. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? :)
2011. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ich bin vierundzwanzig jahre alt!hehehe:D
2011. okt. 14. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
na, megy ez! :D
2011. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a németet tanár nélkül tanulni nagyon nehéz. A szavakat természetesen meg tudod tanulni egyedül is, ugyanúgy a kifejezéseket is. De a német nyelvben a nyelvtani szabályok ismerete nélkül szinte elképzelhetetlen az eredményes tanulás.

Hogy azokat el tudod olvasni valamilyen könyvben, azt én el is tudom képzelni, de egy tanár azt úgy tudja neked elmagyarázni, amit semmilyen könyv nem tud pótolni.

Én a következőt tudnám neked ajánlani. Kipróbált dolog, sokszor én is tanítottam ilyen módon. Vannak sajnos olyan tanulók, akik nem tudják évekig fizetni a magántanárt. De néhány órát azért mindenki ki tud fizetni.

Jött hozzám a nyelvtanuló, elmondtam neki, hogy nagyon fontos az igék alakjainak és vonzatainak az ismerete, mert a németben az igének van mondatalkotó képessége. Akkor megmutattam neki, hogyan írják ki az igéket, mit írjanak ki hozzá, vonzatot, példamondatokat, és természetesen a magyar megfelelőjét a kártyák másik oldalán.

Elmondtam egy másik órán a főneveket, egy harmadikon pl. a mellékneveket, aztán a névmásokat, aztán a szórendet. Ez úgy nagyjából négyszer két órába belefér.

Aztán hónapokig nem jött a gyerek órára, maga tanulta ezeket a dolgokat.

Utána ismét jött, és akkor én kikérdeztem tőle, tesztekkel, stb., hogy jól alkalmazza-e.

Majd jött a szenvedő szerkezet. Erre elég volt kétszer két óra.

Majd egy néhány hét kihagyás után jöttek a mellékmondatok.

Lényeg az, hogy nem kell folyamatosan járnod, hanem mondjuk kéthavonta két-négy alkalommal. És a nyelvtanulók, miközben maguk tanulták a nyelvet, természetesen sok problémával szembesültek. Azokat aztán megkérdezték, amikor úgy gondolták, hogy ismét jönnének egy-két órára.

Ezt tudom neked is javasolni. Teljesen tanár nélkül nem igazán megbízható a nyelvtanulás.

Írd meg, hogy tetszik az ötlet.

És természetesen ezen a fórumon is tudok neked segíteni, ha nyelvi problémáid merülnek fel.

2011. okt. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Kiegészíteném mondjuk annyival a dolgot, hogy amennyiben szavakat tanulsz, mindenképpen írásban kérdezd ki magadtól - ez a legjobb módja a kontrollnak.
2011. okt. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ez egy jó ötlet, azt hiszem ezzel fogok próbálkozni! Rájöttem, azért is érdemes ezt a módszert alkalmazni, mert ha rosszul tanulok meg valamit, rosszul rögzül valami, amit utána nagyon nehéz kijavítani, ha már megszoktam. Szóval köszi, majd próbálkozom!:)
2011. okt. 18. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!