Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz a hindi nyelv?

Mennyire nehéz a hindi nyelv?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt lehet megtanulni?

ÉS Budapesten hol?



ui: nehezebb a japánnál?


2011. okt. 29. 15:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nincs róla konkrét tapasztalatom, mert nem tanultam, de: abból a tényből kiindulva, hogy indoeurópai (a szanszkrit egyik "utónyelve"), arra lehet következtetni, hogy a nyelvtani szerkezete igen hasonló - pl. - a szláv nyelvekéhez. Azért mondom a szlávokat, mert azok az indoeurópai nyelvcsalád ún. "szatem"-csoportjába sorolhatók, ugyanúgy, mint az indo-iráni nyelvek (perzsa, dári, kurd, pastu, urdu, maga a hindi, stb.)

Ha tehát tanultál valamely szláv nyelvet, máris biztosan könnyebb; de ha a germán csoportból tanultad valamelyiket, mondjuk a németet, az is indoeurópai, tehát szerkezetében hasonló hozzá. Ilyen értelemben már valamivel "könnyebb". A hindi abc-jét valószínűleg megtalálod akár a Wikipédián is (gondolom én..de még nem kerestem:-)

Hogy hol tanulhatnád meg Budapesten? Hívd fel az Indiai Köztársaság Nagykövetségét - hátha tudnak támponttal szolgálni. Namasté!

2011. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hmmm értem.
2011. okt. 29. 21:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én éppen most kezdem el tanulni novemberben. Majd miután van tapasztalatom, megosztom. Addig is sok sikert kívánok.

2011. okt. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen....


Mindent beleee!!!!

sok sikert.

2011. okt. 30. 00:21
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem ismerem, de akik foglalkoztak vele, azoktól azt hallom, hogy átlagos. Tehát kb. egy szláv nyelv nehézségi szintjére gondolj.


"nehezebb a japánnál?"


Ne viccelj, ez csak egy indoeurópai nyelv. Az FSI 4-es skáláján (1 = legkönnyebb nyelvek, 4 = legnehezebbek) a hindi a 2-es kategóriában van, a japán a 4-esben.

2011. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok, hogy az 1-ik válaszoló mire megy vele.
2011. okt. 30. 00:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 1. válaszoló én vagyok. Arra vagy kíváncsi, mire megyek vele? Ezt nem pontosan értem - én ugyanis semmire nem akarok menni a hindivel. Szívesen hallgatom, mert az indo-iráni csoportba tartozik, ahol a kedvencem a kurd - de ennyi. Ha érdekel, van egy afgán tv-adó, az Ariana, amely gyakran közvetít urdu és hindi nyelvű dalokat (is). Egyébként nagyra becsülöm a különleges érdeklődésedet és a tanuláshoz síma utat, rengeteg sikerélményt és minden jót kívánok.

2011. okt. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
2.
2011. okt. 30. 11:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Én magam is kíváncsi vagyok, mire jutok. Ha nagyon lassan haladok, akkor nyárra hagyom, amikor napi szinten tudok vele foglalkozni.


Egy-két forrás, ha kell:


[link]


[link]


[link]


2. válaszoló

2011. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszike mindenkinek.
2011. okt. 31. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!