Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire nehéz a hindi nyelv?

Mennyire nehéz a hindi nyelv?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt lehet megtanulni?

ÉS Budapesten hol?



ui: nehezebb a japánnál?


2011. okt. 29. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én indológia szakos vagyok, aktívan másfél éve tanulom a nyelvet. Én azt mondanám, hogy maga a nyelvtan egyáltalán nem nehéz, az igeragozás a szanszkrit bonyolult igeragozás-rendszeréről "leépült" a melléknévi igenév + létige alakra. (Kivéve a jövő idő és a kötőmód). Szerintem a nehézsége olyasmi, mint az angolnak; ami az igazi nehézségét adja, az egy hosszabb és összetett mondat átlátása, valamint az, hogy a szókincs maga igen nagy, sokkal nagyobb mint egy átlag indoeurópai nyelvnél. A rengeteg kulturális hatásnak megfelelően ugyanarra a fogalomra van mondjuk egy szanszkrit eredetű szó, van egy arab/perzsa, és esetleg még az angol megfelelő is használatos. Ez elég sok melót ró az emberre, de elég könnyű elkerülni a szóismétlést.

És ugye van neki egy testvérnyelve, az urdú (amit nem Boborján talált ki :)), ami nyelvtanilag szinte teljesen megegyezik a hindivel, a szókincsben van több arab/perzsa elem (bár köznapi szinten észrevehetetlen a különbség).

Az urdú nyelvű költészet például világhírű :)


Összességében én imádom a hindi nyelvet, nagyon hamar rá lehet kattanni, és nagyon hamar megörvendeztet a sikerélménnyel, ami pl. egy arabnál szóba se jöhet :)


Nyugodtan írj privátban is, ha gondolod.

2012. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Kb.1-1,5 év nem nehéz amint hallottam,nagyon hasznos ilyen sri lanka,nepál szoval érdemes
2014. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nepálban valamennyire el lehet boldogulni vele, de Srí Lanká esetében nem igazán. A szingaléz nyelv - habár indoeurópai az is - eléggé különbözik a hindítől, a kettő közt nincs átjárhatóság.
2014. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Viszont nepalban sokan beszelik a hindit
2021. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!