Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok? Lehet 2 naggyab...

Mit gondoltok? Lehet 2 naggyaból egyforma nyelvet tanulni egyszerre?

Figyelt kérdés
Már úgy értem, hogy pl. az egyikben a melléknévragozást veszem, és utána a másikkal is ugyan ezt. De pl. szavakat is. Az egyikben meg tanulom a házat, és a másikban rögtön ugyanazt.
2011. okt. 31. 16:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Van munkám. Érdekes. Pszichológus vagyok. Tudok magyarul, a legutolsó hozzászólásomban direkt követtem el a hibákat. Ügyesen tudok rájönni mások gondjaira. Te nem vagy hülye, ügyes vagy, és örülök, hogy kiállsz magad mellett. (Mások erre úgy reagálnának, hogy nem hiszik el, meg hasonló.) De komolyan gondoltam, hogy kevés barátod lehet. Ha igazat mondtál, lehet barátod. Elnézést. (38)
2011. nov. 1. 13:02
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Diszlexiás, diszgráfiás vagy? Ha igen, akkor ne akard egyszerre tanulni a két nagyon hasonló nyelvet, mert annyira bele fogsz kavarodni, hogy végül egy keveréknyelvet fogsz beszélni.

Pszichológus vagy, tehát tudod, hogy mit vált ki az idegenekből a rossz helyesírás. Tudnod kell, hogy ezzel nagyon igénytelennek nézel ki, és hogy erre kioktatással reagálnak az emberek. Ha pedig ezt már előre tudod, és mégis igénytelen vagy, akkor ne sértődj meg.

2011. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az a válaszoló vagyok, akinek a "naggyából" azonnal szúrta a szemét. Megfeddtelek - de nem lekezelően: úgy, ahogyan egy alsó tagozatos, nem jeleskedő középiskolással tréfál a felnőtt ember.

Átütő sikerrel bújtál ebbe a bőrbe, de nem tudom, miért. Milyen reakciókat akartál "letesztelni"? A mieinket? Ketten válaszoltunk részletesebben: egy anyanyelve használatában igényes (gondolom) úr - és jómagam (nem úr. No, tudod-e mi, akkor?) Ezután jött a fordulat, a "coming out", miszerint itt egy pszichológus..játszott. Hát - tudod mit? Olvasva azt a szöveget - amelyben közlöd, milyen ügyesen jössz rá mások gondjaira, megállapítva egyben, hogy lehet-e barátjuk - mostmár az ellenkező "felállásra" gondolok. Nevezetesen arra, hogy itt egy középiskolás - mert azért alapjában véve egész tűrhető képességű! - összekapta magát, és hogy "mentse a bőrét" (meg hát a renomét) most pszichológust...játszik.

Amúgy teljesen mindegy.

2011. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az vagyok, akinek szerinted kevés a barátja. Elárulom, az első választ is én írtam.


Az utolsóval értek egyet.


"Érdekes. Pszichológus vagyok."


"Tudok magyarul, a legutolsó hozzászólásomban direkt követtem el a hibákat."


"Ügyesen tudok rájönni mások gondjaira."


"Te nem vagy hülye, ügyes vagy, és örülök, hogy kiállsz magad mellett."


"...meg hasonló.)"


"Ha igazat mondtál, lehet barátod. Elnézést. (38)"



Ezek rettentő gyermekded mondatok és csak úgy üvölt róluk, hogy nem pszichológus vagy, csak egy gyerek. Egy pszichológus nem írna le olyan nevetséges mondatokat, mint "ügyesen tudok rájönni mások gondjaira" (ami amúgy magyartalan is), meg "érdekes", meg "meg hasonló". Egy pszichológus 5-6 évet tanul egy egyetemen, hogy terapeutaként elhelyezkedhessen, végigtanul mindent az emberi anatómiától kezdve a személyiségfejlődésen át a modern pszichológiai módszerekig. Az első mondatod, amit most fentebb idéztem, körülbelül úgy hangzik, mintha valaki, aki nagyon el akarna játszani egy közgazdászt, de fogalma sincs, hogy egy olyan mivel foglalkozik tulajdonképpen, azt mondaná, hogy "ügyesen tudok számolni".

Nem is értem, minek eresztem ilyen bő lére, tök felesleges. A lényeg, hogy lódítasz és alighanem egy gyerek vagy. Csak azt tudnám, kinek akarsz megfelelni. Attól félsz, hogy itt beégsz előttünk? Nem tudom, minek magyarázkodsz, elvégre már kaptál választ a kérdésedre.

2011. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Befejezné mindenki ezt a hülyeséget? Nem olvasom el az összeset, mert baromira nem vagyok rá kíváncsi. Nem vagyok pszichológus. Jó? Komolyan! Nézz magadra! Követtem pár bakit, és már... Ez nem normális. A következőt. A kérdésemre szeretnék értelmes válaszokat kapni.
2011. nov. 1. 23:24
 16/17 anonim ***** válasza:
XD. most meg még te vagy megsértődve, miután hazudsz?
2011. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 webnyelv ***** válasza:

Harmadszor is feltennénk a kérdést, hogy melyik az a két nyelv. Ha 4 év távlatából van még valami aktualitása a kérdésnek.

Én két szláv nyelvre tippelek, esetleg egy szláv nyelvre és a németre, mivel a melléknévragozást említetted, hogy mindkét nyelvben tanulod egymás után. De lehet skandináv nyelv is.


A "naggyából" tényleg fura elírás. Viszont a magyar nyelvtant és helyesírást is sokan akkor értik meg jobban, ha idegen nyelvekkel is megismerkednek. Ettől még tanulhat a kérdező nyelveket, sőt, érdemes is, mert mindenkinek csak fejleszti a képességeit a nyelvtanulás.

2015. dec. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!