Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tegyek, hogy értsem a...

Mit tegyek, hogy értsem a németet? (halásból)

Figyelt kérdés

Érettségire készülök, de a hallgatott szövegértésekből szinte semmit nem értek!!! Ezt nem értem, mert általában nagyon jó vagyok nyelvekből, de ez a német valahogy nem akar menni..

Mit csináljak, hogy megértsem/jobban megtanuljam? :S


2011. nov. 3. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ülj le és tanulj, rengeteg német szöveget találni a youtuben
2011. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha csak úgy hallgatom, attól nem fogom érteni... :S Felirattal van értelme?
2011. nov. 3. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Felírattal (német) a legjobb, de anélkül is sokat ér.
2011. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Naponta tanulj meg 20-80 szót, és mindent legalább háromszor ismételj át mindkét irányban: német-magyar, ill. magyar - német változatban. Ezt magadtól is ki tudod kérdezni.

A legfontosabb a gazdag szókincs kialakítása. Aztán jöhet a szöveghallgatás is, hogy megszokd a kiejtést. De csak úgy hallgatni szókincsbővítés nélkül nem gazdaságos. Valamennyi eredménye annak is van, de nem gazdaságos.

2011. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát az a bajom ezzel, hgoy ha csak így elkezdek szavakat tanulni, akkor azok könnyen bemennek a fejemben, de ha nem tudom szövehez kötni, akkor ugye ugyanolyan könnyen el is felejtődnek! Így pl sokszor van, hogy tudom, hogy már tanultam azt a szót, csak már fogalmam sincs, hogy micsoda.. :S

2011. nov. 5. 13:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert valószínűleg csak egyirányban tanultad meg őket, mondjuk magyarról németre, nem pedig fordítva is. Ha csak hallgatod az ismeretlen szavakat, akkor csak valami isteni sugallatra várhatsz, hogy kitaláld, mit is jelentenek. De ha a szavakat megtanultad, akkor azokat, és CSAK AZOKAT ki fogod hallani a szövegből. Lehet, hogy első hallgatásra nem, de többszöri meghallgatásra már igen. Tehát az én javaslatom, tanuld a szavakat, és hallgass német szövegeket. Meg fogod látni, hogy hamarosan "ki fogod hallani" azokat a szavakat, amiket megtanultál. A jelentésük kiderülhet a szövegkörnyezetből is, de idővel már automatikusan megérted őket.
2011. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!