Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Prágában a csehen kívül...

Prágában a csehen kívül beszélnek más nyelvet is? Úgy értem megértenek más nyelvet is? Illetve mekkora számban élnek ott magyarok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
mikor mi két éve kint voltunk Prágában, szinte sehogy sem tudtunk szót érteni ott senkivel. az egyik boltban az eladó nagyban magyarázott nekünk csehül, és nagy szerencsénkre egy angolul tudó vásárló segítségünkre sietett. nem tudom, tényleg nem beszélnek-e angolul kb. egyáltalán, vagy csak mi voltunk pont olyan környéken és botlottunk bele csak csehül értő emberekbe, de ez a tapasztalatom.
2011. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csehországban hagyománya van a német nyelvtudásnak. Az idegenforgalomban, főként a fiatalok között, sokan beszélnek angolul.

Magyarok élnek ott is, de nem tudom a számukat; olyanok, akik ott tanultak, oda házasodtak, vagy még a csehszlovák időkben valahogy oda kerültek a Felvidékről.

2011. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyáron a Hradzsin körül, és a sörözőkben sokan tudnak magyarul is.
2011. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tehát akkor összegezve: némettel, angollal, és esetleg a magyarral is lehet boldogulni?
2011. nov. 6. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
3éve megértettem magam németül :))
2011. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És természetesen megértik a szlovák nyelvet is.
2011. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!