Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a kantoni...

Mit gondoltok a kantoni nyelvről? (Miben különbözik mandarintól? )

Figyelt kérdés

2011. nov. 9. 15:27
 1/2 Gohan-san ***** válasza:
100%
A kantoni kínai teljesen eltér a mandarin kínaitól. A kantoni dialektus (melynek kínai neve Yue, és van sok sok alnyelvjárása) önálló hangtannal, totál más kiejtéssel rendelkezik. Írásban tradicionális (tehát nem egyszerűsített) írásjegyeket használnak a mandarinnal ellentétben, ráadásul sok önálló írásjegyük is van, illetve azonos írásjegyek, melyeknek eltér a használatuk. Eltérő mondatszerkezeteket használnak birtoklás/kérdés/passzív/műveltetés esetében. Egy kantoni, és egy nem a kantonira hasonlító másik nyelvjárás beszélője egyáltalán nem érti meg egymást. Csak egy apró példa: 蔣介石 Csang Kaj-sek (kantoni hivatalos átírásban Chiang Kai-shek) neve mandarinul Jiǎng Jièshí. Vannak bizonyos rendszerszerű megfelelések a két nyelv között, de ebből is látszik, hogy egyszerűbb volna a kínai nyelvet ténylegesen nyelvcsaládként, mintsem egy nyelvként kezelni, annak ellenére, hogy írásban hellyel-közzel megértik egymást.
2011. nov. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja.

Én nem is értem ezt a "Kínai nyelv" dolgot. Vagyis értem a buta európaiját, aki így egyszerűsítette magán a dolgot. De nem jobb mintha valaki azt írná hogy Szláv nyelv mondjuk az Oroszra vagy a Lengyelre, vagy az összes szláv nyelvekre együtt.


[link]

2011. nov. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!