Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hány nyelven beszéltek legaláb...

Hány nyelven beszéltek legalább középfokon, s melyek ez a nyelvek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

3-t biztosan: magyar, angol, német

És japánt is talán; nem tudom, hogy abből hova sorolódom be...

2011. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

magyar :)

angol és német

2011. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Magyar, angol, szlovák, cseh, spanyol
2011. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

magyar (anyanyelvem)

német (középfok már biztos megvan, felsőfokú vizsgára készülök)

2011. dec. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
angol (felsőfok), olasz (felsőfok)+ egy év múlva remélhetőleg már a japánt és a franciát is ide írhatom :)
2011. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én (ugyebár) természetesen magyarul, illetve olaszul. :) De remélem, hogy hamarosan németből és franciából is eljutok erre a szintre. :)
2011. dec. 6. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Franciául anyanyelvi szinten (egy francia-magyar vegyesvállalatnál vagyok mérnök, napi szinten használom, bár a helyesírásába mindig belegabalyodok, hol van e betű a szó végén, hol nem, a francia főnököm jót derült, mikor írásbelin elsőre megbuktattak), de angolból is megvan a felsőfokúm. (A rendszerváláts környékén lettem általános iskolás és a szüleim előrlátó módon nem németre irattak, mint a legtöbb gyereket akkortájt.) Azonkívül volt a családban orosztanár (közeli rokon), így neki hála azt is középfokon beszélem (papírom nincs róla, de mikor orosz főnök jött hozzánk elbeszélgettem vele, igaz néhol hibázgattam, de értettük nagyjából egymást). És persze magyar.


De nálam sokkalta érdekesebb a feleségem. Ő kenyai, ahol ugye hivatalos az angol és a szuahéli, mind a kettőt kislánykora óta anyanyelvi szinten beszéli. Ezen kívül kettő kisebb törzsi nyelvet is megtanult még gyerekként, amik az országban őshonosak, a Kikuyu-t és a Luhja-t. (Ő az úgymond gazdagabb kenyaiak közül való, a kenyaiak majdnem felének a mai napig anyanyelve a Kikuyu például, de a főváros elitebb részein, ahonnan ő is való szinte egyeduralkodó az angol és még talán a szuahéli-bár az főként a vidéki nagyvárosok pl. Mombasa nyelve-a hagyományos nyelveket pedig már csak vidéken és a külvárosokban beszélik.) A középiskolában a szülei javaslatára franciát tanult, mondván sok afrikai országban bevált nyelv (volt francia gyarmatok). De ezt sosem sajátíotta el igazán, bár középfokon beszéli,de ha franciául van valami engem kérdez. :)

Aztán Budapestre jött egyetemre (ott ismertem meg), és már magyarul is jól beszél. Azóta tolmács lett, javarészt magyarról fordít angolra (visszafelé nem tenné, mert azért a mai napig hibázgat a magyarban), de volt már rá példa, hogy szuahéliről fordított, sőt Kikuyu és Luhja anyanyelvű menekülteknek is segített Magyarországon intézni a papírjaikat (a teljesség kedvéért ez csak egyszer fordult elő). Tanított szuahélit is, de Magyarországon erre nem nagy az érdeklődés.


Igazság szerint engem is megpróbált megtanítani egy kis szuahélire de a Szeretlek-nél többet nemigen tudok, netalán bemutatkozok, vagy megmondom, hogy ő a feleségem. :) A Kikuyu-t és a Luhja-t szerintem fehér ember nem tudja megtanulni (na jó lehet, de én nem), magyarázgatta őket, de ezek a bantu nyelvek nagyon különböznek az európaiaktól.

2011. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

angolt és magyart anyanyelvi szinten ezeket lényegében egyszerre tanultam.

Mellettük spanyol francia tudok beszélni és írni is de nem hiba nélkül.

Most el akarom kezdeni az olaszt és a katalánt :)

2012. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!