Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményetek az olasz...

Mi a véleményetek az olasz nyelvről?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
A véleményem elfogult:-) - de a legharmonikusabb, legszebb emberi nyelvnek tartom (a magyar mellett)
2011. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én tanultam pár évig és jól is ment, de rájöttem, h nagyon nem szeretem. Nem elég "finom". Túl erőteljes.

Nekem nem jött be...

2011. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Monoton, unalmas.
2011. dec. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Imádom a nyelvet. Erőteljes, dallamos, energetikus, csodálatos...


Monoton, unalmas viszont nem értem hogy lehet. :) A magyarra mondják sokszor, hogy monoton a hanglejtése miatt a többi nyelvhez képest. Ebben van is valami. De hogy az olasz, hogy lehet monoton, azt én nem értem viszont... :)

2011. dec. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az olasz nyelv olyan, mint a zene, s az olasz lélek, mint egy forrás, melyből csak úgy áramlik minden, ami dallamos.


Egyszer egy gigantikus nemzetközi eseményen a sokféle nemzetiségű fiatal között az olaszokra figyeltem fel, akik énekelve mentek végig az utcákon. Akkor értettem meg, miért születtek meg a zenés színpadi műfajok: az opera, operett, musical... Van egy NÉP, akiből egyszerűen csupa ilyen dolog forrásozik...

Nem véletlen, hogy az olaszok alkotóereje szülte meg az operát, azt a színművet, amit énekelve, zenélve játszanak az ember elé, s Verdi máig überelhetetlen.


Idelinkelem az egyik kedvenc filmrészletemet a Corelli Kapitány Mandolinjából:

A görögöknél állomásozó fiatal olasz katonákról szól – megszállói szerepben vannak szegények, ami a hátuk közepére van, legfőbb tevékenységük... mindjárt meglátjátok, mi:

3 perctől érdemes nézni.

http://www.youtube.com/watch?v=Z34M-ZivMWA&feature=related

Persze ez csak egy film, de akik készítették, nagyon tudják, hogy ilyen az olasz. Naná, hogy a nyelvük is ilyen játékos, szép, dallamos, költői, életvidám...


Ha azért tetted fel a kérdést, hogy tanulj-e olaszt: tanulj! Szeretnivaló nyelv...


:)


Íme még egy kis valami: 1964-es Eurovíziós dalfesztivál:

http://www.youtube.com/watch?v=P6O48cnxZZY&feature=related

Ezt a fiatalabbak már nem ismerik vélhetőleg.


Ezt viszont mindenki ismeri, és azt hiszem, mindent elmond:

http://www.youtube.com/watch?v=Y4rR4I56hdk&feature=related



Ha azért tetted fel a kérdést, hogy tanulj-e olaszt: tanulj! Szeretnivaló nyelv...


:)

2011. dec. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én igazából olasz kéttannyelvűbe járok, én imádom, csak mások véleménye is érdekel. :)
2011. dec. 20. 23:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló, aki monotonnak, unalmasnak tartod az olaszt: engedd már meg, hogy megkérdezzem: kit és hol hallottál te olaszul beszélni? Valami magyar gimnáziumi tanárt, azok közül, akik ékes dunántúli vagy debreceni kiejtéssel, ritmika, dinamika nélkül, fakó és unott hangon olvasnak, beszélnek..tanítanak? Van ilyen, hogyne volna. Ezt a típust hívom antitanárnak, legalábbis olasz viszonylatban. Csak erre tudok gondolni a véleményed kapcsán, vagy arra, hogy nem vagy zeneértő, zeneélvező ember. Az állításod ugyanis pont olyan képtelenség, mintha én kijelenteném, hogy az újgörög beszédritmus...lassú.
2011. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: hát ízlések és pofonok. Nem gondolhatja mindenki ugyanazt egy nyelvről. :)
2011. dec. 21. 14:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Szép, dallamos, de nálam a spanyol a nyerő. Olyan dicső hangzása van! :-) Különösen a kasztíliai és a mexikói változata tetszik.
2011. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!