Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A jelnyelv mennyire nemzetközi?

A jelnyelv mennyire nemzetközi?

Figyelt kérdés

2011. dec. 27. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Összehasonlítást még nem végeztem, de gondolom vannak hasonló elemek, viszont a nyelveknek saját jelnyelvük van.

Mostanában sokat nézegetem a magyar jelnyelv elemeit. Nézd meg pl. ezt:

[link]

Gondolom én, hogy a kézmozdulattal arra utal, ahogy mi azt mondjuk: lefordít valamit. Más nyelven ezt nem így mondják, ezért gondolom nem is így mutatják.

Vagy pl. ott van az a kifejezés, hogy "kormány". Ezt még a parlamenti közvetítésekből tanultam meg, de a jelnyelvben is a kormány jelentheti pl. a biciklikormányt is, de átvitt értelemben az ország vezetőit is.

2011. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ausztral (AUSLAN) jelnyelvben ugyanigy mutatjak. De biztos vagyok benne, hogy vannak kulonbozo jelzesek, nem mind egyforma, nem nemzetkozi.

[link]


A British signlanguage-ben lattam mar elterot az ausztraltol.

2011. dec. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Köszi, ezt nem tudtam. Akkor nem abból származik ez a jel, amire én gondoltam. Mindegy, ez már csak az én okoskodásom volt, viszont arról már több helyen olvastam, hogy a jelnyelv nem teljesen nemzetközi, mert a helyi nyelvre (is) épül.
2011. dec. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nemzetközi, csak jobban hasonlítanak egymásra, mint a beszélt nyelvek, és tényleg átvettek egyes elemeket a helyi beszélt nyelvektől. Állítólag a siketek néhány hónap alatt megtanulnak egy új jelnyelvet.
2011. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Engem az érdekelne hogy ha valakit érdekel a nyelnyelv és nagyon szeretné tanulni akkor van-e olyan lehetősége hogy csak a nemzetközit megtanulhatja-e? És ha igen hol? Nézegettem interneten de megmondom őszintén nem találtam semmi használhatót! Valaki esetleg tudna segíteni?
2013. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A SINOSZ-nál biztos tudnak olyat, aki ismeri a nemzetközi jelnyelvet, és hajlandó is tanítani. Minden megyeszékhelyen van központjuk, bár lehet, hogy csak Budapesten tudnak neked tanárt találni.
2013. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!