Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ubi, pari, tápi, tejci, főzi,...

Ubi, pari, tápi, tejci, főzi, gyümi, sőt séti? Miért beszélnek így az emberek manapság?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 08:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Mert ez olyan édi-bédi :D
2009. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
én is kivagyok ettől. a legdurvább, amit itt olvastam, az az önkormi volt...:D
2009. máj. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
93%
Önkormi. :D Nagyon durvák ezek. Szerintem csak azért, hogy a 7 karakter helyett csak 5-öt kelljen kiírni. Engem legjobban a hós, szopcsi meg a hari szavak idegesítenek. Idegbaj kerülget, mikor meglátom őket.
2009. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Háát mert dúl a kútúra he! Mit szólsz ahhoz hogy mindjárt öngyi leszek...:-)

Jaa és ha nagyon meglepődsz valamin, akkor azt kell mondani hogy 'beka behu'

Nem tudom hogy ez tudod e mit akar jelenteni, de segítek...a wc-n szokásos teendőkre kell itt gondolni...

Szép Magyar nyelvünk lassan veszendőbe megy...

És akkor a tinik chat, és sms nyelvét még nem is boncolgattuk eléggé...

2009. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Engem is roppantul idegesít, ennek ellenére van egyetlenegy, amit nem tudok száműzni a mindennapjainkból. Amikor a gyerekeim még 3-4 évesek voltak, egyszer hallottam azt a szót, hogy csiripöri (csirkepörkölt). Jókat vigyorogtunk rajta, aztán annyit mondogattuk -poénból-, hogy a gyerkőcök már nem értették, amikor csirkepörköltet mondtunk. Így rajta maradt ez a név.
2009. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
90%
Mit éreztek a beülti utáni 2 hétben?Durva nagyon...és még milyen sok ezekhez hasonló "szó"van.Némelyik nyálas,némelyik undorító.
2009. máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
vagy v helyett w-t írni, a totális értelmetlen marhaság.
2009. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
85%
A hivatalos nyelvünk a magyar,melynek különböző dialektusait beszélik pl:aktív magyar, bradörmagyar,fókuszmagyar és a csácsumicsá magyar.A Himnusz szövegét Kölcsey Ferenc írta,zenéjét Erkel Ferenc,de jelenleg Király Linda szövegével és Vikidál Gyula dallamával ismerjük.Ez lett MAGYARORSZAG.Bele sem merek gondolni,mi lesz 10-20 év múlva?28/nő
2009. máj. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%
A babás oldalak tömve vannak olyan anyákkal, akik számomra elképesztő módon egymásra tudnak licitálni ebben az infantilis szóhasználatban. Én gyűjtöm ezeket a kifejezéseket, és mindig megosztom a barátaimmal, h' mik az újdonságok. Nálunk is a "beülti" volt az elmúlt napok abszolút győztese. Egyébként az én lányom is kicsi még (kilenc hónapos), de normálisan beszélünk vele. Nekem mindig olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, mint amikor valaki egy külföldivel próbál kommunikálni, és azt hiszi, ha hangosan beszél magyarul, azt megérti. A babákkal sem kell gügyögni, mert csak picik, nem buták.
2009. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%
Húúú, hát ezektől én is készen vagyok, főleg írásban. Amúgy egyik barátnőmmel poénból szoktunk így "társalogni", de két perc után nem bírjuk tovább, mert már fáj :) De annyira legalább lehetne mindenki igényes, hogy fórumokra nem ír így, mert nagyon gáz szerintem. Különben én már piacon is láttam kiírva, hogy pari, nari. Kíváncsi lennék, ha mondjuk elmegy a piacra egy külföldi család, akik itt nyaralnak, szótárban megkeresték, hogy mit akarnak venni, és meglátják ezeket a kiírásokat, akkor mit gondolnak, mi a fene lehet ez.
2009. máj. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!