Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek hogy jobb angolt...

Szerintetek hogy jobb angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Van alap ismeretem, de szeretném megtanulni rendesen. Úgy gondoltam megtanulom a szavakat (ige, főnév, határozók...) és utána a mondat szertkezeteket. Csak azon gondolkodom, hogy magyarból angolba vagy angolból magyarba tanuljam meg. Pédául alszik=sleep, vagy fordítva hogy sleep=alszik? Mert arra gondoltam, ha magyar szavak alapján tanulom akkor könnyebben tudom milyen savakat használjak alkotáskor. De lehet jobb fordítva? Nektek erről vélemény?
2012. jan. 2. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előbb mindenképp a nyelvtant tanuld meg, ha gondolod én segítek online!
2012. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pénzes segítség? Mert nekem úgy sincs ilyenre pénzem. Pont a mondat szerkesztéseket hagynám utóljára, bár alap szinten már így is tudom, de viszont biztos kevés.
2012. jan. 2. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy, ingyen amikor van egy kis időm, meg neked hozzá kedved. :)
2012. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most franciát tanulok.

Sajnos nekem sohasem ment a magolás. Eléggé vizuális vagyok, idő kell, mire összekapcsolom a dolgokat, és az nekem egyáltalán nem megy, hogy leírok tíz szót, elmondom háromszor, és tudom.

Én pont ezért először a szavakkal kezdtem. Alap szavakat, kifejezéseket tanulok, majd miután sikerült megjegyeznem mondjuk három-négy témakörnyit, akkor veszek nyelvtant. A többit pedig már fokozatosan nyelvtan+szavak.

Én angolt hat éve tanulok, és az iskolai oktatással nekem az a bajom, hogy angolról magyarra megy, ezáltal megérteni bármit megértek, de alig tudok megszólalni. Most, a franciánál magyarról franciára tanulom, így könnyebben is beszélek, de lehet, hogy ez csak nálam van így. Remélem segítettem valamennyit :)

2012. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bizony segítettél:) Mert van tapasztalatod a két tanulási módszerről.
2012. jan. 2. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!