Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nehéz nyelv a svéd? Főleg a...

Nehéz nyelv a svéd? Főleg a kiejtése?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a G-t néha J-nek ejtik ki, pl. jöteborj, de ez nem tudom, mitől függ. Azt is hallottam, hogy a nyelvtani ragozása elég fura.

2012. jan. 6. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Egyszer akartam venni egy svéd nyelvkönyvet, hogy majd tanulom, de örülök, hogy nem vettem meg. (Mindenki azt mondta, hogy könnyű, szerettem, ezért elhatároztam, hogy megtanulom.) Belenéztem a könyvbe, és azt hittem elájulok. Nekem borzasztóan nehéznek tűnik.(Nyelvtan, szavak egyaránt.)
2012. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyik idegen nyelv kiejtését sem könnyű JÓL megtanulni. Mivel az angol nyelvnek rendkívül nehéz a helyes kiejtése egy nem-angol számára, és az angolt mindenki "könnyű nyelvnek" tartja, ezért mondhatjuk, hogy a svéd kiejtés "könnyű". Pont olyan "könnyű", mint az angol.


A svéd nyelvtan is nagyjából olyan "könnyű", mint az angol. Ugye az angol a világ legkönnyebb nyelve, de azért a GYK is tele van angol nyelvtani kérdésekkel :)))


" a nyelvtani ragozása elég fura"


Alig van "ragozás" a svédben, de ez ne tévesszen meg. A nyelvek nehézsége nem a "ragozástól" függ, a kínai pl. nem ragoz, mégsem könnyű.

2012. jan. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

A svéd nem éppen nehéz nyelv. Persze lebecsülni nem szabad: minden idegen nyelvet nehéz megtanulni - a többihez viszonyítva viszont én nem tartom nehéznek.


És csak hogy az utolsóval vitatkozzak, a kínai igenis könnyű - a legkönnyebb azok közül, amiket tanulok :)

2012. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

13:04


Egyik nyelv sem nehéz abban az értelemben, ahogy egy fizikai egyenlet megértése nehéz lehet. A nyelvek nem túl bonyolult rendszerek.


A kínai sem nehéz ebben az értelemben. Abban az értelemben nehéz, hogy hosszú ideig tart megtanulni, mert ugyanannak a nyelvi kompetenciaszintnek az elérése hosszabb ideig tart, ha kis képecskék lerajzolását is gyakorolni kell a szavak kiejtésén felül.

2012. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De éppen ez a gond, hogy nem 'képecskékről' van szó. Ha helyes módszerrel tanulja meg az ember az írásjegyeket, nem jelent különösebb nehézséget, sem többletidőt a megtanulása...
2012. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"nem jelent... többletidőt a megtanulása.."


Ha így lenne, akkor a kínai gyerekek is tudnának 6-7 évesen (okosabbak 4-5 évesen) írni, mint az európaiak, és a B2 szintű kínai tanfolyamok 500 órásak lennének, nem 2000 órásak.

2012. jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne érts félre... A hangjelölő írásrendszerek kevés írásjegyből állnak, ezért a kisgyerekek is tudnak írni-olvasni. De egy hangjelölő írásrendszert használó nyelvnél is minden egyes szót külön meg kell tanulni. A kínai esetében nem tudnak a kisgyerekek írni-olvasni, sőt, 1500 írásjegy ismerete fölött nem mondják rád, hogy írástudatlan. De a szavakat ott is külön-külön meg kell tanulni, csak ez esetben az írásjeggyel együtt. Amik pedig mint mondtam, nem 'képecskék', hanem apró elemekből (gyökökből) álló valamik, amik magát a fogalmat jelölik - ha helyes módszerrel tanul egy ember, akár egy ismeretlen írásjegyről is meg tudja mondani, hogy mit jelent (természetesen felolvasni nem tudja).


Egy európai ember számára ez szokatlan, és sokan nem a helyes módszerrel tanulják/tanítják. De bizonyos szempontból még könnyebbség is, hiszen egy szó nem a fonetikai jelek egymás után pakolgatásából áll, hanem egy vagy két fogalomjelből, amit nem nehéz felismerni.

2012. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

22:56


"De egy hangjelölő írásrendszert használó nyelvnél is minden egyes szót külön meg kell tanulni."


Elég EGY információt (a kiejtést) megtanulni, mert az írás nagyjából következik belőle. A kínaiban a legtöbb esetben KETTŐT kell (a kiejtést és az írást). Ráadásul az írás nem olyan, hogy 26 betűvel le van rendezve.


"A kínai esetében nem tudnak a kisgyerekek írni-olvasni"


Egy okos európai gyerek viszont 5-6 évesen már simán tud. De nyilván semmivel sem nehezebb a kínai írás :)))))))


"De a szavakat ott is külön-külön meg kell tanulni, csak ez esetben az írásjeggyel együtt."


Ami hosszabb idő. Több munka. Capisci?


"ha helyes módszerrel tanul egy ember, akár egy ismeretlen írásjegyről is meg tudja mondani, hogy mit jelent"


Mármint körülbelül. Mármint az esetek pár százalékában :)))


Amúgy meg nem engem kell meggyőznöd, hanem mondjuk az amerikai külszolgálat nyelvoktatóit, akik szerint azt a szintet, amit mondjuk svédből vagy spanyolból 500 óra elérni, kínaiból 2000 óra. Nyilván nincs különbség a két írásrendszer (30 betű vs. több ezer képecske) között munkaigény szempontjából, persze hogy nincs...

2012. jan. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, részemről ez az utolsó válasz, mert mintha kicsit a semmibe írnám a dolgokat, meg a gúnyos hangnemed sem tetszik... Én legalább annyira nem értek egyet veled, mint te velem - mégsem kezdtem el úgy beszélni, mint egy idiótához.


Újfent félreértettél, én hiszen a világon senkit nem akarok meggyőzni. Sem téged, sem azokat, akik 2000 órát írnak ugyanúgy a koreai nyelvre is, többek között az írásrendszere miatt - ami amúgy hangjelölő, és a világ leglogikusabb és legegyszerűbb írásrendszere.


Tehát mindenki azt hisz, amit akar. Az amerikai nyelvészek meg mondanak ennél cifrább dolgokat is.

2012. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a világon senkit nem akarok meggyőzni."


Akkor minem bizonygatod, hogy ezek "nem képecskék", meg "nem kerül többletidőbe" a megtanulásuk?


"Sem téged, sem azokat, akik 2000 órát írnak ugyanúgy a koreai nyelvre is, többek között az írásrendszere miatt - ami amúgy hangjelölő"


A hangul igen, de 700 körüli hanját is be kell magolni.


"és a világ leglogikusabb és legegyszerűbb írásrendszere."


A leglogikusabbak egyike, bár nem a legegyszerűbb.

2012. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!