Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hagyjuk, hogy a Magyar nyelv...

Hagyjuk, hogy a Magyar nyelv elgányálódjon?

Figyelt kérdés
Már régebben is szembesültek ezzel a problémával,még Kazinczy idejében,csak akkor a probléma más jellegű volt,de akkor is új szavakat kellett alkotni. Most pedig megint azzal kell szembenéznünk,hogy már megint túl sok a külföldi eredetű szó,sőt,ha ez nem elég,a mai fiatalok többsége(és sajnos a felnőttek egy része is)a puszcsi,köszcsi,és más,ehhez hasonló szavakat használja. És még meg sem említettük azt,hogy a nyelv káromkodása alapú lett a "faszom,köcsög,tök fasza,nagyon szar" féle szavak miatt. Akit érdekel,hogy lesz-e jövője a Magyar nyelvnek,az írjon. Sajnos még nincs saját honlapom,de már rengeteg olyan szót alkottam,amit már gond nélkül használok én is,úgyhogy másnak sem lehet nehéz "meghonosítani" a saját szótárában. Ha vannak új szó ötletetek a külföldi eredetű szavakra,akkor azokat nyugodtan írjátok meg. És még egy kérés tőlem,hogy ha lehet,küldjetek szavakat Kazinczy-től,aki rengeteg ilyen szavat alkotott(többek között például burgonya,sertés,baromfi,stb.).Ha akarjátok,hogy írjak ki egy-pár olyan szót,amit én "alkottam",akkor kérjetek nyugodtan.
2012. jan. 18. 19:09
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem az oldalt és nagyon jó. Kösz!
2012. jan. 23. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!