Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan vélekedtek arról, hogy...

Hogyan vélekedtek arról, hogy két magyar egymás közt románul beszél?

Figyelt kérdés
persze Erdélyben. Sztem akkor is szánalmas.
2009. jún. 1. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
lehet h.nem mernek magyarul,mert szétvernék őket bizonyos emberek...
2009. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Egymás között az utcán ---- OK.

Egymás között egy zárt helységben , ahol csak ők vannak ---pfff.. nocomment, megszokás..

2009. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy egyszerűbb nekik, lehet, hogy jobban tudnak románul és így jobban, pontosabban meg tudják beszélni a dolgokat. Ne feleltsd el, hogy sokan a magyart csak otthon tanulták, de nem volt lehetőségük magyar iskolába járni, tehát egy csomó kifejezést nem is tudnak magyarul.

Nem hiszem, hogy bárkinek joga lenne megítélni a másikat és főleg nem leszánalmasozni.

2009. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Erdélyben születtem és éltem gyerekkoromban... Az hülyeség, hogy nem volt lehetőség magyar iskolába járni, mert minden olyan településen, ahol van számottevő magyar kisebbség, ott VAN magyar tagozatos iskola! Ha meg kis faluban lakik, ahol nincs, el lehet járni a városba, sokan csinálták / csinálják így, ennyit mindenki megtehet azért, hogy az ANYANYELVÉN tanuljon!

Egyébként a kérdésre válaszolva: szerintem is szánalmas, ennyire elrománosodni és szinte tagadni a magyarságot már dühítő! Senkit nem fognak megverni a románok, mert magyarul beszél, nem kell tőlük annyira félni, nem annyira vad emberek azok! :)

2009. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát, miután egy iskolai kirándulás alkalmával nem szolgáltak ki, mert magyarul beszéltünk egymás közt, én megértem.


Mi a véleményetek arról, amikor itt két, országunkban élő külföldi magyarul beszél? Hát nem szánalmas? ... Rómában tégy úgy mint a rómaiak, ennyi.

2009. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol veszélyes magyarul beszélni.
2009. jún. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ezek magyar suliba járnak. Amúgy nincs mitől félni a magyaroknak...már megszokták a románok a magyarokat.
2009. jún. 1. 13:19
 8/12 anonim ***** válasza:
lehet veszélyes, lehet viszont h ők is ugy gondolják h mi megtagadtuk őket és ezért nem hajlandóak magyarul beszélni.
2009. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ez egy nagy pofátlanság a magyroktól,románul beszélni amikor tudnak magyarul;nekem jó jegyeim vannak románból,de akkor se értek és beszélek olyan jól románul,főleg nem magyarokkal.A szüleim olyan faluba születtek ahol csak két román család él,de azok is folyékonyan beszénlnek magyarul,észre sem lehetne venni hogy románok.
2009. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem veszélyes?! Két osztálytársamat amiatt verték meg, hogy "bozgorul" beszéltek! Szerintem mindenki beszéljen úgy, ahogy akar, ha nem érzi kötelességének, hogy magyarként a saját anyanyelvét használja. Ha meg románul jobban tud, arról nem feltétlenül ő tehet.
2009. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!