Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondjam angolul, hogy az...

Hogy mondjam angolul, hogy az iskolában hetente 13 angol órám van ami érdekes, de én rossz tanuló vagyok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 19:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
I have 13 English lessons a week, that is interesting, but my marks are bad.
2012. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
I have 13 English lessons every week which is interesting, but I'm not the smasrtest student/ but that's not my strong point.
2012. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok: bocsánat, az every-t cseréld ki each-re, az szebben hangzik, tehát I have 13 English lessons each week...
2012. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!:)
2012. febr. 9. 19:35
 5/21 A kérdező kommentje:
És lenne még egy kérdésem azt hogy írjam hogy : ez a film egy igazán történet alapján íródott és érzelmekkel teli ?! előre is köszönöm a segítséget!
2012. febr. 9. 19:43
 6/21 anonim ***** válasza:
A korábbiakhoz annyit, hogy 'which' kell, és előtte vessző.
2012. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
The film is based on a real story and quite sentimental. Thanks for your help in advance!
2012. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem kell a which elé vessző, csak magyarban kell az 'ami' elé, angolban a tárgyas alárendelői mondatok elé nem kell vessző:)
2012. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok ,köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 9. 20:00
 10/21 anonim ***** válasza:

"Nem kell a which elé vessző, csak magyarban kell az 'ami' elé, angolban a tárgyas alárendelői mondatok elé nem kell vessző:)"


- De kell, mert egyrészt az egész félmondatra utal a 'which'. Másrészt ha nincs vessző, akkor azt jelenti, hogy 13 olyan angol órám van, ami érdekes (de akkor 'are' kellene). Vesszővel viszont azt jelenti, hogy érdekes, hogy "iskolában hetente...".

2012. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!