Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldre költözés után...

Külföldre költözés után mennyi idő alatt tanultad meg annyira a nyelvet, hogy ne legyenek nehézségeid?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez nyilván attól függ hogy milyen szinten vagy amikor kimész és hogy mit értesz azon hogy ne legyenek nehézségeid.

Én teljesen kezdőről egy év alatt jutottam el oda hogy teljes önbizalommal tudtam beszélgetni bárkivel, bármikor, na azt azért nem mondom hogy bármiről :) de kellett mondjuk még egy fél év, hogy irodai munkára is felvegyenek és helyt álljak.

2012. febr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem kezdőről, de azért azzal még vannak gondok, hogy a spontán helyzeteket jól lereagáljam.
2012. febr. 10. 21:37
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is az egy évet tudom elfogadni, de nekem ez csak úgy sikerült egy év alatt magyarul megtanulni, hogy minden nap éjfélig, egyig tanultam, holt fáradt voltam, és sokszor sírógörcsöm volt.
2012. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Külföldre költözés előtt már eleve beszéltem annyira a nyelvet, hogy ne legyenek a mindennapi spontán helyzetekkel problémáim. Szerintem elég merész dolog nulla nyelvtudással külföldre költözni... (Ha az angol megy, akkor oké. De ha az se?)
2012. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
31%
Egy hét után már folyékonyan beszéltem a nyelvet pedig előtte nem tudtam egy kukkot sem.
2012. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy egy hét alatt meg tudtál tanulni k.b. minimum 6000 szót, ami a folyékony nyelvhasználathoz nélkülözhetetlen.

Fantastisch!

Én -ismerve szerény képességeimet- egy hét alatt csak egy 'neoprimitív' szintet tudtam volna elérni. Mondjuk a "Hogy vagy?"-ot talán meg tudtam volna jegyezni, de a "ma egy érdekes filmet játszanak a moziban"-ból legfeljebb a mozit meg a filmet tudtam volna, de a "játszanak" igét biztosan csak elfütyülni tudtam volna-:)

Milyen jó lehet az ilyen zseniknek!

2012. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Figyelj ha nem hallasz mást csak folyamatosan a német szöveget akkor nem kell tanulnod. Rááll a füled.
2012. febr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy hét azért kicsit túlzás, nem? Én úgy jöttem ki Angliába hogy előtte magamtól tanultam a nyelvet tehát a megértéssel a legkisebb problémáim sem voltak, beszélni viszont előtte egy szót sem, mert nem volt kihez, tehát nem tudtam az mennyire fog menni. De végül nem volt semmi gond, ment az is rendesen. Tehát nekem 1 hét elég volt arra hogy belejöjjek egy idegen nyelv beszélésébe (amit már ismertem), de egy teljesen idegen nyelvet szerintem egy hét alatt nem lehet megtanulni folyékonyan. Persze ha azt mondod, hogy 130+ IQ-d van, akkor azt mondom oké. Csak akkor azt mondd. Mert szerintem egy átlagos intelligenciájú ember nem fog 1 hét alatt megtanulni egy idegen nyelvet folyékonyan.
2012. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Azért mert kb 2 éves voltam és magyarul is még csak akkor kezdtem dumálni és rögtön oviba is kerültem. Nem hallottam mást mint németet.
2012. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy baba a saját nyelvi környezetében két éves korában 50-200 szóból álló szókinccsel rendelkezik, de csak a második év végén kezd el ragozni, tehát addig nem is beszélhetünk nyelvtudásról.
2012. febr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!