Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldre költözés után...

Külföldre költözés után mennyi idő alatt tanultad meg annyira a nyelvet, hogy ne legyenek nehézségeid?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A 18.05-nek:

A nyelvtudás nem csak a fül ráállásából áll.

2012. febr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Hát akkor lehet hogy csak azért mert ilyen jó gyerekkorom volt. De amikor most elkezdtem nézni mexikói nyelven sorozatokat. Még csak rövid ideje nézem de már tudok beszélni és megértem a szövegeket. Én mindig csak hallás után tudok tanulni.
2012. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 macimlacim válasza:
Nem tudom milyen adást néztél ,tudomásom szerint Mexikóban alapban , spanyolul és angolul beszélnek.Szerintem Te valami zagyvalagról és nem nyelvtudásról beszélsz... Én 30 évesen mentem Németországba minden nyelvtudás nélkül és éltem ott 15 évet de még így sem állítom , hogy abszolút perfekt a tudásom.Szerintem akkor beszélhetünk valamiféle tudásról , ha már az adott ország nyelvén álmodunk,és gondolkodunk folyamatosan.A nyelvtanulás kezdetének kora és a követelmény szintje valamint a fejünkben létező tudás , akarat is nagyon fontos.Természetesen az még jobb ha akad egy partnerünk aki nem beszéli a mi nyelvünket, és mi, nem pedig Ö szeretne tanulni tőlünk. A testvérem itthon elég gyenge volt oroszból , de Leningrádban építészmérnöki karon tanult , orosz barátnője lett elég hamar így az oroszt anyanyelvi szinten beszélte szintén hamar.Szerintem legjobb ha a gyerekeket eleve két vagy több nyelvűre tanítjuk ha van erre lehetőség.Példa erre szintén a testvérem , aki a gyerekekkel magyarul míg a felesége / a gyerekek anyja / csak oroszul beszélt a lurkókkal.Mindegyik anyanyelven beszéli a két nyelvet így már az iskolában is könnyebb a harmadikat , esetleg még többet hozzá tanulni.
2012. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A mexikói spanyol a spanyolnak egy eléggé eltérő válfaja sőt nem is biztos hogy megértené magát egy spanyol egy mexikóival.
2012. febr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Csutak_Balazs válasza:

Az egy hét marhaság és ha már perfekt vagy egy nyelvben , de sokáig nem beszélted- na akkor kell LEGALÁBB EGY HÉT, hogy újra jól menjen.

A ''két nyelven helyből '' sokak szerint jó, de én személy szerint nagyon idegenkedem tőle. A legtöbb embernek még felnőtt korban is sokat kell csiszolnia a saját anyanyelvén is.( Persze ez az igényességtől is függ) A kétnyelvű ( pl román-magyar család nálunk sok van)gyerekek többsége legalább az egyik nyelvet gyengécskén szokta beszélni. Nagyon nehéz két nemzet részének lenni, és általában később választásra is kényszerülnek a vegyes házasságból származó gyerekek.

Visszatérve az eredeti kérdéshez:Sok tényező befolyásoljaÉ

1 A környezet- mennyire vagy rákényszerülve, hogy beszélj, mennyire segítőkész a környezeted, stb

2, Mennyi időt és energiát szánsz rá

3,Eleve milyen az IQ szinted

4,Mennyire igényesen kell majd beszélned ( tanár, vagy kapus ? )

Ahhoz, hogy tanár lehess szerintem 2 év ( tornatanár )

Irodalom ? - van akinek egy élet nem elég...

2012. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!