Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van esélye egy 70 éves emberne...

Van esélye egy 70 éves embernek megtanulni egy idegennyelvet?

Figyelt kérdés
Nagymamám 70 éves idén, csak magyarul beszél. Mindig is mondta, hogy szeretne megtanulni angolul, mert fiatal korávan nem volt rá lehetősége. Most egy angol ismerősöm próbálná őt tanítani, de mindig mondja, hogy nagyon lassan haladnak, meg órán csomó dolgot elfelejt, meg ilyenek..
2012. febr. 11. 20:23
1 2
 11/16 tél ***** válasza:
34%
Igen! de mihaszna?
2012. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok!

Nem a nyelvvizsgát akarja letenni, bár van olyan, aki próbára teszi a tudását.

Főleg olyan haszna van, hogy beül a szuper luxus kocsijába, elmegy egy külföldi sokcsillagos szállodába, és nemcsak el tudja mondani, hogy mit szeretne, hanem ki is tudja fizetni!

Nekem elhiheted, mert én is egy-két év múlva ennyi idős leszek.

2012. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
92%
Hasznos mindenképp, a nyelvtanulás (de szerintem bármilyen szellemi tevékenység) jó az időskori szellemi hanyatlás ellen. Az én nagypapám még 80 felett is tanulgatott németül csak úgy hobbiból, pedig életében egyszer járt német nyelvterületen :-).
2012. febr. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 tél ***** válasza:
Ha valaki csak hobbiból tanulja a maga örömére, az más és ha elég gazdag hogy az olyan nyelv területekre utazzon akkor látom értelmét. de egyéb hasznát nem látom! Vagy ezen kívül mire tudja használni?
2012. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor visszakérdezek: mire nem tudja használni?

Illetve mire kellene még használni?

Remélem, nem arra gondolsz, hogy 70 éves korában még dolgozni kiellene? Egy ismerős 70 éves házaspár május közepétől szeptember közepéig van Magyarországon. Szeptember közepén elmennek valamelyik forróégövi országba, ha megunták, mennek tovább egy másikba, taxival vagy repülővel, majd négy hónapig itthon vannak. Hogy mire használják a nyelvet? Irásbeli és szóbeli kommunikációra, olvasásra, szórakozásra, kirándulásokra, elmondják a szakácsnak, hogyan fűszerezze az ebédüket, fogadnak idegenvezetőt, aki angolul mutatja meg nekik a nevezetességeket. Nem tudom, mire gondoltál, hogy használni kell a nyelvet. Mindenre, amire az anyanyelvet.

2012. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Testvérem élt kint Hollandiában, ott voltak 60-70 éves csoporttársai magyar szakon. Akik holland anyanyelvűek voltak, és az ottani nyugdíjasok tanulnak, életük végéig.


Nagyon ajánlom, hogy elkezdjen angolul tanulni :))))

2014. jan. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!