Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik idegen nyelvet találját...

Melyik idegen nyelvet találjátok viccesnek?

Figyelt kérdés

Olyanok is válaszolhatnak a kérdésre, akik nem tanulnak idegen nyelvet, de hallásból meg tudják mondani, hogy milyen.


Én a svéd és orosz nyelvet találom viccesnek. A svédet tanulom és folyton nevetnem kell a kiejtésükön meg az ö betűkön, mert nekem sokszor feltűnt, hogy ha kézzel írnak a svédek, az ö-t sokszor hosszú ő-ként írják le és ez nagyon viccesen néz ki. Pl. smör (vaj) és így írják le: smőr xD

Az oroszt nem tanulom, de sokszor hallottam, hogy ejtik ki és ezt irtó viccesnek találom xD


2012. febr. 12. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Én egyiket sem találom viccesnek. Vannak olyanok, ami iránt érdeklődöm, mások iránt nem, de egyiket sem nevetem ki.
2012. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a svéd számomra is vicces :)

én még az izlandit tartom ilyennek, de egyébként imádom azt a nyelvet.

2012. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az, hogy kinevetjük, nincs benne gúnyolódás, csak vicces az emberi fül számára. Pl. a svéd barátom az 'Egészségedre!' szót azért találta viccesnek, mert nem tudta kiejteni. Azt is mondta, hogy a magyar nyelv olyan hadarós számára :D
2012. febr. 12. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz akcentus a vicces:D főleg ahogy egyik haverom eltúlozza szándékosan.
2012. febr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A finn nyelv is mókás :)
2012. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy az ember el-eltréfálkozik egy másik nyelv hangzásán, még véletlenül sem bánt senkit.

Nekem, nem tehetek róla, egyenesen röhejes a szlovák és a kínai. Más meg egyenesen belegárgyul:-) mindkettőbe..aztán borzongós áhitattal lehelli, hogy: "ano..", "ni ha". Oszt'? Vihogjanak ők is egy jót a magyaron, ha úri kedvük tartja.

2012. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ősi kelta walesi (hivatalos nevén cymraeg) nyelv. Nézd meg néhány walesi település nevét az eredeti nyelvükön, az aztán a nyelvtörő.
2012. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A finnt, de az szép is. Enyhén vicces a portugál (spanyol felől nézve).
2012. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A svéd tényleg vicces, főleg mikor két svéd barátom vitatkozik. Volt, hogy elkezdtem rajtuk vigyorogni, mert annyira furcsa volt, jó értelemben. :D Az is haláli, mikor az egyik srác angolul beszél, svéd akcentussal. Mindenki halálra szívatja, de nekem nagyon bejön. :D
2012. febr. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
német :D
2014. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!