Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan ország, ahol az...

Van olyan ország, ahol az angol után az olasz a leginkább tanított idegen nyelv?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán Málta.
2012. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Az a baj hogy az olasz egy halott nyelv... mar ugy ertem nem igazan erdemes olaszul tanulni mert nem beszelik sehol olaszorszagon kivul.. Viszont spanyolul a vilagon tobb orszagban beszelnek lasd del amerika! Miert kerdezed?
2012. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

00:06: ez egy annyira érthetetlen és félrevezető hozzáállás. A valóság az, hogy az olasz és a spanyol ugyanannyira használható nyelv számunkra. Ja, tudom, Dél-Amerikában milliók beszélik a spanyolt. Na, és? Egy átlag magyar mikor jut el Dél-Amerikába? Soha.


Ellenben az olasz mellett néhány érv: az opera nyelve, az olaszok nem nagyin beszélnek más nyelvet, ezért ha velük akarod megértetni magad, más lehetőség nem nagyon van, kiejtésben/ hallás utáni megértésben magyarok számára könnyebb szokott lenni a többi újlatin nyelvhez képest.


Megint más dolog, hogy nem ez volt a kérdés. Az idegen nyelv tanítása egyébként sem arról szól, mire tudja majd használni, hiszen a magyarok többsége alig megy külföldre, és sosem beszélne külföldivel. Egy nyelv ismerete sokkal gazdagabb készség csupán egy eszköznél a pénzkeresésre.

2012. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
magyarok nem mennek kulfoldre? hahahahahahaha
2012. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Gratulálok; egy mondatot kiragadtál az írásomból. Valószínűleg azért, mert csak annyit éretettél meg belőle.
2012. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

hahaha de gyors vagy te mikor irtad az elozo uzidet amire valaszoltam reggel 9-kor hahaha! te itt ulsz es varod reagaljanak a valaszaidra? mennyire vagy nevetseges?

Amugy neked van igazad! hahaha Csak ezt ismetelgesd magadnak mindig....hahaha

Ne faraszd magad a valasszal mert nem nezek ide vissza... jobb dolgom is van... Isten aldjon!

2012. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MrTumbles ***** válasza:
3-as talan azert csak azt vette ki az irasodbol a valaszolo, mert az volt a legnagyobb baromsag.
2012. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MrTumbles ***** válasza:
100%
Amugy kedves kerdezo szloveniaban dalmaciaban es albaniaban :-)
2012. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként igaza van a 3. válaszolónak, teljes mértékig.

A 2. pedig nem is a kérdésre válaszolt.

És az olasz itthon simán van ugyanolyan hasznos, mint a spanyol. Eleve Olaszország gazdasága sokkal nagyobb Spanyolországénál, Olaszország sokkal közelebb is van, és sokkal több olasz cég van jelen az országban, mint spanyol.

Ne mindegy, a kérdés nem erre irányult. Nem értem mi ez a nagy versengés a spanyolimádók és az olaszimádók között.

2012. jan. 27. 17:59
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

"És az olasz itthon simán van ugyanolyan hasznos, mint a spanyol."


Hollandul meg majdnem 1/2 annyian beszélnek, mint olaszul, miközben 1/100 annyian tanulják. Ergo akkor már inkább hollandul érdemes tanulni, ha azt nézzük, itthon mi hasznos :)))


"Nem értem mi ez a nagy versengés a spanyolimádók és az olaszimádók között."


Spanyolimádók, olaszimádók, kínaimániások, japánmániások. A motivációjuk hasonló. Nagy energiát fektettek egy nyelv tanulásába, és ha valaki azt állítja, hogy ez a befektetés nem volt okos döntés, akkor elkezdik védeni a döntésüket, ez ugyanis egyfajta én-védelem.


Egy másik indíték, hogy "ha nekem rossz volt, másnak is legyen rossz" alapon próbálják belerángatni másokat abba a csapdába, amibe beleestek. Hátha adhatnak majd magánórákat az új palimadaraknak, ezzel csökkentve a saját veszteségeiket :))))


Tudom, kissé gonosz a magyarázatom, de szerintem van benne néhány csipetnyi igazság.

2012. jan. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!