Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Felsőfokú angol nyelvvizsgán...

Felsőfokú angol nyelvvizsgán a szóbeli részén mennyire kell választékosan beszélni? Illetve archaikus szavakat használhatok?

Figyelt kérdés

Március 3-án megyek felsőfokúzni. (A középfokút 2 éve csináltam meg.) 18 éves vagyok. Az érdekel, hogy felsőfokú angol nyelvvizsgán a szóbeli részén mennyire kell választékosan beszélni? Mi van azokkal, akiknek alapból nem szokásuk választékosan beszélni? Gondolok itt arra, hogy ha egy anyanyelvű embert nézünk, valószínűleg tudja az majdnem az összes szót és a jelentését, mégis csak az egyszerűek használja. Illetve archaikus szavakat használhatok? Gondolok itt olyanra, hogy thy. Még egy valami érdekel. Fiatal korom ellenére ugyanolyan "komoly" véleménnyel kell rendelkeznem az adott témában, mint egy mondjuk negyven évesnek vagy figyelembe veszik a koromat?


Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 18. 23:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, választékosan kell beszélni, "komoly" véleménnyel is rendelkezni kell. (Ha ugyanarra gondolunk "komoly" alatt).


Ami pedig az archaikuságot illeti, ez nagyban vizsgáztató üggő szerintem, de thou és ragozásait például semmiképp sem, mivel, hogy az tegezés, így tiszteletlen a vizsgáztatóval szemben és ezáltal helytelen nyelvhasználatilag.


De szerintem különben se igazán, mivel, hogy te mai angolból teszel nyelvvizsgát, ami nem tartalmazza ezeket a szavakat.

2012. febr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Kell, épp ez a felsőfok lényege. Hiszen a nyelvtant már a középfokhoz is megtanultad, felsőfokon azt kell bebizonyítanod, hogy "intelligensen" használod a nyelvet: választékos kifejezések, komolyabb témák.


Nem fog senkit érdekelni a korod, a kifejezéseket ismerni kell. Archaikus nyelvtant, szókincset nem fognak kérni.

2012. febr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem várnak tőled világmegváltó véleményeket, csak minimális mértékben kell képben lenned a dolgok állásával. Annyira meg képben vagy. (Ha nem, akkor megérdemled, hogy megbukj.) Tökéletesen figyelembe veszik a korodat, nem fognak béketárgyalások pont és ellenpontjairól kérdezni téged. Mindenre tudj két mondatot mondani. Ennyi a titka. Választékosságon mit értesz? Nem díjazzák, ha megtűzdeled bullshittel meg fuckkal a szövegedet, használj sok szinonímát, az választékossá teszi, de Charles Dickens-t se kell hozni a nyelvvizsgán, mindenki tudja, hogy tanuló vagy, nem anyanyelvi. A tanárok se azok. Persze, szóban mindenki egyszerűen beszél, ez így van, mindig. A nyelvvizsgán is így van. A lényeg, hogy érthetően, egyszerűen, tisztás, minimális hibával fejezd ki magad. Ez a felsőfok. Legyél kommunikatív. A régies szavaidat el ne kezd használni, a magyar érettségin se kell azt mondani, hogy vala. Nem is tudod, hogyan kell használni, ezt kb egyetemen tanítják. Senki a világon nem vár tőled ilyet és csúnyán kiröhögnek, ha ezzel előjössz. Mi a bánatos fenéért kéne használni? Örülünk, hogy ismered ezeket a szavakat, de nem kell menőzni vele a vizsgán, mert nagyképűségnek fogják ítélni. Én 17 évesen felsőfokúztam, olyan szavak nem jutottak eszembe, hogy opportunity, szóval a vizsgadrukk úgyis elfeledteti veled az összes választékos és archaikus izédet. A lényeg, hogy tisztán és hiba nélkül fejezd ki magad. Az megér 80%ot. Én annyit kaptam.

19/L

2012. febr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

"Azt mondám vala, hogy 'thy', s a vizsgáztatók kipenderítének vala..." :D


(Magyarul: ne beszélj úgy, mintha 500 éve éltél volna, azt nem díjaznák!)


Sok sikert!


:D

2012. febr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Archaikusan ne. Választékosan igen!
2012. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!