Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért akar mostanában minden...

Miért akar mostanában minden gyerek olaszt tanulni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert van egyfajta sztereotípia az olaszokról: a fiúk helyesek és "latin szeretők". Az igazság viszont azt, hogy idegesítően rámenősek, Olaszország az egyik legkevésbé biztonságos ország Európában, és csak 25-30 éves korig helyesek, utána elhíznak, a legtöbb olasz férfi pocakos.
2012. júl. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A sok gyerek közül - amelyiket én ismerek - egy sem akar olaszul tanulni. Honnan van ez a statisztika?
2012. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyien akarnak olaszul tanulni, de helyeslem a szándékot. Szép hangzású, dallamos nyelv, és nem túl nehéz. :)


Az biztos, hogy elsőként világnyelvet érdemes tanulni (főleg az angolt), de második nyelvnek (akár hobbiként is) az olasz kiváló. Nekem legalábbis nagyon bejött. :)

2012. júl. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Komolyan én ugyan ezt kérdezem a franciában .. ugyan mit esznek abban a nyelvben ?
2012. júl. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A nőknek bejönnek az olasz férfiak gondolom.És ezért.A magyarok mindig vonzódtak Olaszországhoz.


Sokan meg oroszt akarnak tanulni a férfiak közül mert orosz feleséget akarnak.

2012. júl. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első:

"Olaszország az egyik legkevésbé biztonságos ország Európában". Ezt vajon honnan szedted? A rémhírfáról???:DDD

"..csak 20-30 éves korig helyesek...utána elhíznak...a legtöbb olasz férfi pocakos". Nos, a LEGKEVESEBB olasz férfi pocakos, hálistennek. Az elpocakosodás inkább a közép-európai embertípus(ok)ra jellemző; a mediterrán alkatúaknál kifejezetten ritka. Maga a mediterrán étrend és életmód is megakadályozza ezt.

2012. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A veszekedésbe nem szállnék bele, csak egy megjegyzés: alapon gyerekekről volt szó, a kislányoknak pedig biztosan nem a férfiak a motiváció. :D


És eszembe jutott egy aranyos kis cucc, amit pár hete találtam: Olaszok Európában - Biztos, hogy csak róluk szól? :D


[link]


Ciao. :)

2012. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ciao Bertuccia,


de a mindenségit irgum-burgum! (természetesen széles mosollyal mondom!) - már hogyne volna motiváció a kislányoknak a fiúk/férfiak nem-pocakosodása?:DDDD 13 éves koromban én sem akartam volna japánul tanulni, mert volt szerencsém:-) (fényképen) látni szumó-birkózókat:D.


A véleményedet a legnagyobb mértékben osztva pedig: én is azt mondom, lányok/fiúk: tanuljatok olaszul. Zene a nyelv, mélyérzésű, születetten intelligens a nép..az Úristen jókedvéből teremtődött az ország:-)


Contraccambio i saluti, moltiplicandoli per cento!

2012. júl. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez úgy tudom, régebben volt divat az "olaszpasik" miatt. Én manapság inkább a spanyolról kérdezném ezt.
2012. júl. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 webnyelv ***** válasza:
Én olasztanár vagyok, de egyáltalán nem látom azt, hogy bárki is akarna olaszul tanulni, legkevésbé gyerekek. :)
2012. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!