Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért akar mostanában minden...

Miért akar mostanában minden gyerek olaszt tanulni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 13. 23:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
OFF: 7-es válaszoló, megnéztem a videót, jókat mosolyogtam rajta. A közlekedéshez kacsolódó dolgok szerintem inkább a románokat jellemzik. Egyedül a kávés rész az, amiben igazat adok. :)
2012. júl. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 webnyelv ***** válasza:
OFF 7-es videó: azért az a bürokráciával kapcsolatos rész is igaz az olaszokra, sajnos tapasztaltam.
2012. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

Ciao ragazzi :)


Csak szépen, sorban... :D


# 8:


Előre is bocsi, de hosszú leszek. :)

Nem tudtam, hogy a 6. válasz is a tiéd, csak most ismertem rád. :D

És bocsi, de még csak meg sem tudlak szólítani így; ha javasolhatom, választhatnál magadnak valami azonosítót. Természetesen nem kötelező, de akkor marad a sorszám... :D

["Senza nome" nevű ismerősöm már van, úgyhogy az a nick foglalt. :D ]



Az olaszt illetően egyetértünk; viszont a motivációval kapcsolatban bevállalom, hogy lefagyasztom azt a széles mosolyt az arcodról :D , persze nem ellenségeskedési szándékkal.

Az én szótáramban a "gyerek" szó alapjelentésébe a 6 - 10 éves korosztály tartozik; ennél fiatalabbak vagy idősebbek csak jelentésbővítéssel léteznek. :D

Tehát én főleg rájuk gondoltam, a háttérben a max. 14 évesek igen halovány képével. Az I. sz. korcsoportban :D pedig tapasztalataim szerint - és hála Istennek - tényleg ritkán téma az ellenkező nem, és akkor sem ilyen "mélyen". :P

E felett már igen, de erről meg nincs annyi tapasztalatom; az a kevés pedig, ami van, nem azt mutatja, mint a tiéd. :D

Legalábbis nekem abszolút nem volt ilyesféle motivációm abban a korban; s akkor az angol tetszett a némettel, de főleg az orosszal szemben. :P

Húztam is egy kicsit a számat, amikor kiderült, hogy sikerült a felvételim egy gimnáziumi tagozatos osztályba [találd ki, milyen tagozat lehetett ;) ], de ott a hőn áhított angol helyett a francia volt a 2. nyelv. (Amivel eleinte sokat kínlódtam, de a hangzása tetszett, és nagyon megszerettem; viszont az első év vége felé leléptem a suliból, úgyhogy ez annyiban maradt.)


A lényeg, hogy azok az osztálytársaim, akik akkor direkt az olaszt választották, a kellemes hangzással és a könnyű nyelvtannal indokolták a döntésüket; pasikról szó sem volt. (De lehet, hogy csak nem vallották be; én ezt nem tudhatom, Hajnalkám. :D )


Adódna a kérdés, hogy mikor és mi volt az én motivációm; de az már nem kapcsolódna szorosan a gyerekekhez, úgyhogy a további részletektől megkíméllek. Egyelőre. :D


-------


@ webnyelv:


A te nicked ismerős - valószínűleg a Helyesírás kategóriából -, de jó tudni, hogy olasztanár vagy. :)


-------


A videóval kapcsolatban csak annyit, hogy nekem elsőre a magyar viszonyok ugrottak be akár a közlekedést, akár a bürokráciát illetően; a politikáról nem is beszélve. ;)

Szóval, szerintem úgy az egész jellemző ránk is, persze a kávé kivételével. :)


Apropó, kávé... Hallgassatok egy kis zenét. :)


Alex Britti a San Remo - 7000 caffè

http://www.youtube.com/watch?v=m5K_MWQlRYM


Meg még egy kicsit... :D


Toto Cutugno - L'italiano (Sanremo 1983)

http://www.youtube.com/watch?v=zRDVQT_MT-o


Andrea Bocelli - Melodramma

http://www.youtube.com/watch?v=CxgW_RgsHL4


További szép napot mindenkinek. :)

2012. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!