Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Idézet fordításban kellene...

Idézet fordításban kellene segítség. Profi angolosok?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy egy idézetet szeretnék magamra tetováltatni.

A Harry Potterből jól ismert "Rossz úton jár az, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni." idézet tetszik nekem a legjobban. Úgy érzem valamennyire igaz is rám. Viszont különleges tetoválást szeretnék, ezért angolul szeretném ezt magamra íratni.

Megnéztem és elméletileg a könyvben ez a mondtad így van eredetileg: "It does not do to dwell on dreams and forget to live, remember that."


Csak rövid ideje tanulok angolt és sajnos ennyire még nem megy. Arra lennék kíváncsi, hogy megfelelő-e az angol mondat vagy esetleg valahogy máshogy is le lehet fordítani azt az idézetet ?



2012. júl. 18. 00:26
1 2
 11/15 anonim válasza:
40%
"It does not dwell on dreams, and forget to live. Remember this, Harry.."
2012. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Már beírtuk fél éve, ráadásul rosszul írtad...
2012. dec. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem értem miért akarod Angolul, amikor magyarul is jól hangzik.- Nem éri meg álmokon merengeni, és elfelejteni élni,- Ne felejtsd el. Másképpen, Angolul - If you live on dreams, you don't live. Magyarul ; Ha álmokban élsz, nem élsz. Ha különleges akarsz lenni, kicsit titokzatos, használd az ősi Magyar rovásírás jeleit. ;)
2013. jan. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Someone is on the wrong path, whom build castel from dream, while forget how to live.

Tudom, kicsit késő, de akkor ezt üzenem másnak is, aki talán itt kötne ki. :)

2013. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Hmm.. Ez jobban hangzik:

"You are on the wrong path, if you build castle from dreams, while you forget how to live."

2013. nov. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!