Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a legjobb módja, hogy...

Mi a legjobb módja, hogy otthon bővítsük az angol szókincsünket?

Figyelt kérdés

Középszinten beszélek angolul, szeretnék tanulni több szót, kifejezést. Tanfolyamra nem tudok költeni, nem is szeretem őket.

Milyen módon érdemes nekiállni? Hiszen a szótárat nem lehet magolni. Sok angol sorozatot nézek angol felirattal, annak a szótárazása és tanulása jó? Esetleg angol nyelvű irodalom? Ha igen, miket érdemes olvasni, mert annak sincs értelme, hogy jóformán minden második szó gondot okoz egy regényben.

Illetve még az érdekelne, hogy különféle kifejezések fordítását hol találom meg a neten? Sztaki szótárt szoktam használni, de sok kifejezés nincs benne, amit élő beszédben használnak. Pl a nem esett messze az alma a fájától mondásnak is biztos van angol megfelelője, de ezt a szótár nem tudja. Mint ahogy a minden rosszban van valami jó ugye az every cloud has a silver lining.

Köszönöm!


2012. júl. 21. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:

angolul film/sorozatnézés az nagyon jó

meg angolul olvasni!!

2012. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 beglerbég ***** válasza:

Az olvasas sokat tud segiteni. A kifejezesekre meg a "define" parancsot tudom ajanlani. Egynyelvu szotarakban lehet rajuk valaszt talalni. Pl: define pot calling the kettle black. [gugliban]

Ez az oldal is hasznos: [link]

2012. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvass minel tobb angol nyelvu konyvet es magazint. Ha egy olyan szohoz erkezel amit nem ertesz, batran ird ki egy fuzetbe, nezd meg mit jelent es tanuld meg, ismetelgesd. A neten talalsz rengeteg oldalt, ahol a kiejtest is helyesen megtanulhatod. Csak googlezz olyasmire pl., hogy "how to pronounce". Rengeteg talalatot ki fog dobni.


Remelem segitettem

2012. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ian Catman ***** válasza:
Olvasni angolul, és/vagy filmeket nézni, DE ne görcsölj, ha nem értesz rögtön mindent. Nem szabad minden idegen szónál leragadni és szótárazni, inkább menj tovább folyamatosan. Ha leragadsz egy szónál, blokkolod a tanulási folyamatot egy kicsit.
2012. júl. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mind hasznos volt.
2012. júl. 22. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress angol chat oldalt. Szerintem hasznosabb mint a film vagy a könyv, mert ott nem csak látod/hallod/olvasod, hanem esetleg használod is, ha már megtanultad.
2012. júl. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!