Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehetne vajdasági akcentu...

Hogy lehetne vajdasági akcentusom?

Figyelt kérdés
Jár a mi osztályunkba egy vajdasági lány, és nekem nagyon tetszik, ahogy beszél. Nem a szóhasználatra gondolok, ami itt-ott eltér a miénktől, hanem kicsit "parasztosabb", de szerintem természetesebb a kiejtése. Pl.az e-t és az á-t lejjebb képzi. Nem tud vki hasonló jellegzetességeket a vajdasági beszédből?
2010. máj. 24. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Utánozzad.
2010. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
te is eléggé unatkozhatsz..:D
2010. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi a francnak akarsz vajdasági tájszólással beszélni, ha nem is vagy vajdasági. A nyelvhasználatod nem ruha, hogy levedd és felvegyél egy másikat, ha változik akkor változik, de minek erőltetni?
2010. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom utánozni, mert mi végzősök vagyunk, és ő gondolom most a nagy Szerbiában tanul. De lehet, hogy nem. Nincs sok közöm hozzá(ja) :D De nekem nagyon tetszett a beszéde, szerintem ez is hozzátartozik a stílushoz.
2010. máj. 24. 19:56
 5/11 anonim válasza:
A kiejtése nem "parasztosabb" hanem mondjuk úgy hogy "szerbesebb". A szerbek teljesen máshogy ejtik az e meg az á betűt. Ami érdekes, viszont szerintem akcentust(akármilyent)megtanulni teljesen értelmetlen.
2010. máj. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De az az érdekes, hogy nem ejtette mindenhol az "e"-t máshogy. Ha a szó elején volt (pl. elmegyek), akkor szinte ki se tudta ejteni, vmi olyasmit mondott, hogy "állmegyek", de a "á" kicsit az e-hez közelített, mi meg csendben jókat nevettünk rajta. :)) Na de hasonló "szabályszerűségek" érdekelnének.
2010. máj. 27. 19:03
 7/11 anonim válasza:
100%
Nincsenek itt meghatározott szabályok :) Viszont attol is függ hogy Vajdaság melyik részéről jött, ugyanis a bácskai meg a bánáti kiejtés is különbözik.
2010. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bácska Topolya!
2010. máj. 28. 11:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Nahát!Én Bácska Topolyai vagyok!De az elmegyek szot nem álmegyek-nek ejtem!:D

A vajdasági tájszolást azzal tudnám jellemezni,hogy sok helyen nem használunk olyan nyilt e betüt,mint a magyarországi magyarok.Ezt igy irásban nem igazán lehet érzékeltetni,de nem idevalosi embernek tényleg kicsit furcsa lehet!:D

2011. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elözö vagyok!itt egy link arrol,hogy milyen szavakat használnak a vajdasági magyarok,amiket a magyarországiak nem.Többségük a szerb nyelvböl származik és sok olyan van amit én is itt láttam elöször,de legtöbb tényleg elterjedt a köznyelvben.Igaz,hogy ez nem teljesen a kérdésedhez kapcsolodik,de érdekes lehet és ha egyszer netán Vajdaságba látogatnál még hasznát is vennéd!:D

[link]

2011. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!