Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol-Magyar fordítás? .

Angol-Magyar fordítás? .

Figyelt kérdés
A ghoul szót kéne lefordítani... A Google fordítóban vámpírt ad ki, de tudom hogy nem az, mert arra az angol szó a vampire. Egyébként egy kannibál szörny, az angol wikipédián is rajta van a szörny.

2012. aug. 17. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy szónak több jelentése is van.


A ghoul jelenthet vámpírt és hullarabló, halottevő szellemet is.


remélem nem Marci30 név alatt futsz más oldalakon.

2012. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, és amúgy Marcinak hívnak de nem vagyok ilyen oldalakon...
2012. aug. 17. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:

A 'ghoul' 1786-ból származik az arab 'ghul' szó angol fordításából.


A Ghoul egy folklórikus szörnyeteg, búvóhelye temetők és emberi hússal táplálkozik.

Neve az arab Ghul szóból származik, ami azt jelenti "megragadni". Marc Cramer és mások úgy vélik, hogy etimológiailag kapcsolatban áll Galluval, a mezopotámiai démonnal.

Az ősi arab folklórban a Ghoul a dzsinnek egy démoni fajtája, temetőkben és más lakatlan helyeken él. Az arab Ghoul sivatagban élő alakváltó démon, ami állat képében (leginkább hiéna) képes megjelenni.

A meggondolatlan és elővigyázatlan utazók könnyen csalétekké váltak. Gyakran gyerekek is prédájává váltak, előszeretettel fosztogat sírokat, iszik vért és eszik halottakat.


Persze a szövegkörnyezet sokat segíthet napjainkban a 'ghoul' olyan morbid személyt is jelenthet ,aki túlontúl is érdeklődik olyan dolgok iránt ,mint a halál vagy a katasztrófák...

2012. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszii:)
2012. aug. 18. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!